i3 13100F - RTX 4060 Forza Horizon 5 performansı nasıl olur?

Ert7grul

Femtopat
Daha fazla  
Forza Horizon 5 oyununda RTX 4060, i3-13100F ve 16 GB RAM ile nasıl bir GPU değeri olur? DLSS, RT, Ultra ayarlarda bilgisayarı yorar mı?

Video başında mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İsterseniz YouTube'da diğer videolara da bakabilirsiniz. Çok rahat oynayabilirsiniz. Aldığınız PC zaten oyun için ideal, yormayıp masaüstünde gezinmek için almadığınızı düşünüyorum.

Video başında mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İsterseniz YouTube'da diğer videolara da bakabilirsiniz. Çok rahat oynayabilirsiniz.

Hocam bir oyunu ultrada oynamaya kıyamıyorum ısınacak ses çıkaracak falan diye 😅 ilk kez bir oyunu düşük seviyede oynamıyorum çünkü.

Video başında mevcut:

İsterseniz YouTube'da diğer videolara da bakabilirsiniz. Çok rahat oynayabilirsiniz. Aldığınız PC zaten oyun için ideal, yormayıp masaüstünde gezinmek için almadığınızı düşünüyorum.

İlginçtir sanıyorum 4000 serisindeki önbellek FH5'te bile ayarların köklenmesine izin veriyor VRAM hatası yaşanmadan. Ben 6600 XT ile biraz sapıtarak oynuyordum aynı ayarlarda. Bazen akardı bazen uyarı ve %1 low düşüşleri olurdu.

Hocam aldığınız PC oyun için ideal, korkmayın bir şey olmaz. Kökleyin grafikleri oynayın. Çok rahat oynatır. Merak etmeyin, bu bileşenlerin amacı bu. Çalışan motor ısınır, ısınmaya takılmayın anormal derecede olmadıkça.

Test videolarında Forza oyunlarını nedense hep müsait ve kimsenin olmadığı yerlerde çekiyorlar. Hiç daha bu zamana kadar festival alanın da video çekeni görmedim. Festival alanında asıl sistemin gücünü anlarsın. Boş bölgede araba sürüp bu kadar FPS alıyor diyerek video çekiyorlar.

Hocam aldığınız PC oyun için ideal, korkmayın bir şey olmaz. Kökleyin grafikleri oynayın. Çok rahat oynatır. Merak etmeyin, bu bileşenlerin amacı bu. Çalışan motor ısınır, ısınmaya takılmayın anormal derecede olmadıkça.
Hocam aynı sistemi sipariş ettim ama şimdi tereddüt ediyorum iyi mi yaptım kötü mü yaptım 19.500'e aldım değer mi sizce?

Hocam bir oyunu ultrada oynamaya kıyamıyorum ısınacak ses çıkaracak falan diye 😅 ilk kez bir oyunu düşük seviyede oynamıyorum çünkü.
Aynı benim durum. Özelliklerin benim sistemle aynı bir kaç gün oldu itopyadan aldım.

God of War oynarken çok işlemci yiyor ve fan aniden ses çıkarıyor moralimi biraz bozmuyor değil. GTA 5 ultrada gayet akıcı oynanıyor bir sıkıntı yok.

Geri
Yukarı