Millenicom 100 paketi neden ucuz?

cankute

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Türk Telekom ile olan tahaatütüm bitti ve eğer devam edeceksek bizden çok yüksek bir ücret talep ediyorlar. Ben de daha ucuz ve hızlı olan sağlayıcılara yönelmeye karar verdim. Şu an TurkNet ve Millenicom gözüme çarpmış durumda, fakat şöyle bir sorun var. Millenicom diğer sağlayıcılara göre çok daha ucuz. 100 paketinde Türk Telekom altyapısında 280 TL gösteriyor ve "100 Mbps'ye kadar" ifadesi yer alıyor. Fakat aynı paket Superonline altyapısı ile 320 TL ve orada "100Mbps" diyor. Yani Türk Telekom olanda her zaman 100 alamayacak mıyız anlayamadım? Bunun yanında şunu da sorma isterim, Millenicom kullanan arkadaşlar siz memnun musunuz?

Netspeed'e de bakabilirsin. TurkNet Telekom Fiber üzerinden internet vermiyor diye biliyorum sadece VDSL veriyor. Fiber'de kendi altyapısı kullanıyor. Eğer Telekom Fiber altyapısını kullanarak da veriyorsa Turknet almanı öneririm. İnternet ağı ve peeringleri daha geniş diğer sağlayıcılardan. Millenicom kullanan varsa onlar da yorumunu belirtir ama dediğim gibi ikisi arasından ben Turknet seçerim. ''e kadar'' ibaresini çoğu ISS kulanıyor. Yoğunlukta diyelim 80-90'a düştüğünde bir güvence olarak almak için.

Netspeed'e de bakabilirsin. TurkNet Telekom Fiber üzerinden internet vermiyor diye biliyorum sadece VDSL veriyor. Fiber'de kendi altyapısı kullanıyor. Eğer Telekom Fiber altyapısını kullanarak da veriyorsa TurkNet almanı öneririm. İnternet ağı ve peeringleri daha geniş diğer sağlayıcılardan. Millenicom kullanan varsa onlar da yorumunu belirtir ama dediğim gibi ikisi arasından ben TurkNet seçerim. "e kadar" ibaresini çoğu ISS kulanıyor. Yoğunlukta diyelim 80-90'a düştüğünde bir güvence olarak almak için.

Hocam Telekom fiber altyapısı kullanıyor resimden anladığım kadarıyla

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-12 171457.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-12 171457.png
    37,4 KB · Görüntüleme: 33
Bütün firmalar "e' kadar" adı altında satış yapar kimisi bu sitesinde yazmaz ama sözleşmede yazar böylece size 100 vaat edip 80 verdiklerinde sizin iptal ve dava hakkınızı elinizden alırlar. Millenicom'un uygun olma sebebi daha zam yapmamış olduklarından 1 ay 2 ay sonra ya da herhangi bir vakit hatta belki de senede 2 defa zam yapıp fiyatlarını yükseltecekleri kesin gibi bir şey. Çünkü millenicom altyapı hizmetini superonline ve türk telekom üzerinden sağlayan bir firma dolayısıyla onlardan daha ucuza bu ürünü uzun vadede satmasının hiçbir yolu yok. Kesinlikle 2 yıllık taahhüt ile kendi altyapısı ile hizmet veren Türknet, Superonline ya da Türknet(sadece 1000 mbps kendi altyapısı) bir üyelik almanızı tavsiye ederim böylece ileride gelecek fahiş zamlardan kendinizi korursunuz.

Bütün firmalar "e' kadar" adı altında satış yapar kimisi bu sitesinde yazmaz ama sözleşmede yazar böylece size 100 vaat edip 80 verdiklerinde sizin iptal ve dava hakkınızı elinizden alırlar. Millenicom'un uygun olma sebebi daha zam yapmamış olduklarından 1 ay 2 ay sonra ya da herhangi bir vakit hatta belki de senede 2 defa zam yapıp fiyatlarını yükseltecekleri kesin gibi bir şey. Çünkü Millenicom altyapı hizmetini Superonline ve Türk Telekom üzerinden sağlayan bir firma dolayısıyla onlardan daha ucuza bu ürünü uzun vadede satmasının hiçbir yolu yok. Kesinlikle 2 yıllık taahhüt ile kendi altyapısı ile hizmet veren TurkNet, Superonline'ya da TurkNet(sadece 1000 Mbps kendi altyapısı) bir üyelik almanızı tavsiye ederim böylece ileride gelecek fahiş zamlardan kendinizi korursunuz.

Teşekkürler önerilerinizi göz önüne alacağım

Evet fiber altyapı veriyormuş. TurkNet öneririm ben o zaman.

Çok teşekkürler

Çok teşekkürler
Evet böyle de bir durum var. Turknet taahhütsüz olduğu için sana zam yapabilir her an. Diğer türlü 1 sene kendini garantiye alıyorsun. Millenicom fiyatları aylardır 280TL'de. Her an yeni zam çakabilir. Demek istediğim Turk Telekom size 100'lük paket için 500'ün üstünde fiyat istiyorsa Turknet'de kalırdım ama

Evet böyle de bir durum var. TurkNet taahhütsüz olduğu için sana zam yapabilir her an. Diğer türlü 1 sene kendini garantiye alıyorsun. Millenicom fiyatları aylardır 280TL'de. Her an yeni zam çakabilir. Demek istediğim Türk Telekom size 100'lük paket için 500'ün üstünde fiyat istiyorsa TurkNet'te kalırdım ama

TurkNet'in tahaatütü var 12 ay 370 TL

Yeni konular

Geri
Yukarı