Millenicom arıza yerinde teknik destek ücretini ödenmeli mi?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Merhaba, 1 ay önce VDSL olmasına rağmen 15 Mbps bile alamadığım hattıma her ne yaptılarsa şu anda 60 Mbps'a kadar hız alabilmekteyim. Evime herhangi biri gelmedi. Gördüğüm kadarıyla telefon diğerinden evime çekilen kabloya da herhangi bir işlem uygulanmadı. Önceden de Millenicom'un 35 Mbps indirme 6 Mbps yüklemeye sahip paketini kullanıyordum şimdi de onu kullanıyorum. Hızın düşüklüğünden ziyade sürekli internet kesilmeleri olduğu için art arda arıza kayıtları açmıştım. Bir sabah kalktığımda internetimin hızlandığını fark ettim ve DSL istatistiklerine baktığımda hızımın ciddi miktarda arttığını gördüm. Millenicom tarafından bana bir bilgilendirme yapılmadı bununla ilgili. Ben de o kadar zamandır beklediğim, bunun için Türk Telekom müdürlüğüne gidip talepte de bulundum ayrıca, arızanın çözüldüğünü düşünerek kullanmaya devam ettim. Ekim ayına girdikten sonra faturamda bu manzara ile karşılaşınca da şaşırdım tabii çünkü iç hatta herhangi bir işlem olmamıştı.

WhatsApp Görsel 2023-10-06 saat 12.30.29_d1c2ce6e.jpg

Şimdi sizce bu ücreti ödemeli miyim? Muhtemelen Türk Telekom Millenicom'a yansıtıyor diye onlar da bana kitliyor.

Millenicom bu yüzden milleti çok yontuyor. Yeni abonelik baş vurusu yaptım geldiler bağladılar internet çalışmadı. Arıza kaydı yaptım sonra gelip düzelttiler fakat bana da 300 TL geçirdiler.

Geri
Yukarı