R5 5600 & RX6700 sistem bazı oyunlarda kapanıyor

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
XFX AMD RX 6700
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herkese iyi, sağlıklı günler. Başlıkta da belirttiğim gibi bazı oyunlarda bilgisayar kapanıyor, açtığımda herhangi bir şey görmüyorum. Özellikle Ranch Simulator'de 10/15 dakika sonra bilgisayar kapanıyor. Bir defa da American Truck Simulator'de kapandı ve açıldığında işlemci sıcaklığı ile ilgili bir uyarı vermişti. İki gün önce işlemcinin termal macununu yeniledim ama halen kapanıyor, sorun başka bir şey mi acaba bilemedim. Ranch'de bazı değerleri ölçüyorum, ekran kartım 60 derecelerde, işlemcim ise 80 dereceler civarında dolaşıyor. Sorun sıcaklık mı yoksa başka bir şey mi bilemedim. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Uygulamayı açın, Power'ı seçin testi başlatın, bu kadar, test esnasında sağdaki değerleride kontrol edin.
Birsürü değer var, hangilerine bakmam gerekiyor bilmiyorum. Hangileri ne durumdaysa nasıl bir sonuca varmalıyım, aynı şekilde bunu da bilmiyorum.

6 dakikalık bir test sonucu bu ekran görüntülerini aldım, bilmiyorum bir şey ifade ediyor mu.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    198,3 KB · Görüntüleme: 11
  • 2.png
    2.png
    227 KB · Görüntüleme: 5
  • 3.png
    3.png
    162,5 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Sıcaklıklara bakın yüksek bir değer var mı, PSU da sorun varsa sistem kapanacaktır zaten.

Ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığı dışında bir sorun görünmüyor, 10 dakika yeterli test için, kapanmadıysa PSU sorunu değildir, PSU'nun kapanmasına bir şey sebep oluyordur, bu konudada ekran kartı süpheli.

Son düzenleme:
Sıcaklıklara bakın yüksek bir değer var mı, PSU da sorun varsa sistem kapanacaktır zaten.

Ekran kartı bağlantı yeri sıcaklığı dışında bir sorun görünmüyor, 10 dakika yeterli test için, kapanmadıysa PSU sorunu değildir, PSU'nun kapanmasına bir şey sebep oluyordur, bu konudada ekran kartı süpheli.
Açıkcası ben de böyle düşünüyorum yani ekran kartından kaynaklı. PC'yi ilk aldığımda ekran kartı tamamen bozuk gelmişti sonra teknik servise verdim değiştirdik dediler ama birkaç sorun yaşıyorum. Başta sıcaklık ve fanlarla ilgili, emin değilim umarım istemediğim bir şey yapmamışlardır. Aynı kartı tamir edip göndermemişlerdir demek istediğim. Boş olduğum bir zaman teknik servise göndereceğim.

15 dakikalık bir test daha yaptım kapanma olmadı. Bağlantı yeri sıcaklığı maks 111 gördü değerlerde. İşlemci de 85.5 dereceyi gördü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı