Ryzen 5 1500X sisteme antivirüs önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar biraz önce bir oyun için ufak bir yama paketi indirdim ardından silmeye çalıştığımda bu dosya System tarafından kullanılıyor dedi. Bilgisayarı kapatıp açmaya çalıştığımda ise Windows güncelleme yaptı güncellemeden sonra dosyayı silebildim. Acaba Windows güncellemesini dosyadaki virüs sağlayıp sisteme sızmış olabilir mi? (Dosyayı sadece indirdim açıp kurmadım)
Tabi bu olaydan sonra korkup Kaspersky Total Security programını deneme sürümü olarak indirdim ve tam tarama başlattım şuanda tarama yapıyor. Sizce bu virüsü bulabilir mi? Şu Windows güncellemesi falan baya korkuttu beni sizce tesadüf müdür yoksa bu tarz virüsler var mı?

Ayrıca Kaspersky sistemi çok yorar diyorlar oyun oynarken veya internette gezinirken beni ciddi derecede etkiler mi bu virüs programı?

Sistemim:
  • Ryzen 5 1500X
  • RX 480
  • 8 GB RAM

En iyi antivirüs programı olmayandır. Antivirüs programları son zamanda virüs görevi görüp bilgisayarının kafayı yemesine sebep oluyor. Ben kullanıyordum, bilgisayar sebepsiz kasamaya başladı sildim düzeldi.

Windows 10 içerisinde hali hazırda antivirüs yazılımı var, gerçi bildiğim kadarıyla tüm Windows sürümlerinde var. Fakat bu yazılım belli bir noktadan sonra yetersiz kalıyor. Antivirüs kullanmak artık mecburi, antivirüs tercihinizi en çok güncelleme yapan yazılım tarafında tutun bence, zira ne kadar güncel ise o kadar yeni virüslere karşı güvenlisinizdir.

En iyi antivirüs programı olmayandır.
En iyi insan akıllı olandır. AV olmadan DDOS saldırısında hangi taktikleri kullanıyorsun?
Antivirüs programları son zamanda virüs görevi görüp bilgisayarının kafayı yemesine sebep oluyor.
Antivirüs programları virüsleri ve diğer zararlıları, saldırıları, güvensiz uygulamaları engellemek ve sizi korumakla görevlidir. Virüs davranışları sergilemezler. Sistemi yorması size virüs davranışını hissettiriyorsa o zaman siz de oyun oynamayın onlar da sistemi son derece yoruyor. Oyunları da kaldırın o zaman.
bilgisayar sebepsiz kasmaya başladı sildim düzeldi.
Sebepsiz hiçbirşey sistemde çalışmaz.

Arkadaşlar biraz önce bir oyun için ufak bir yama paketi indirdim ardından silmeye çalıştığımda bu dosya System tarafından kullanılıyor dedi.
Yama oyunun kendi sitesinden veya güvenilir bir siteden ise sorun çıkarmaz. Arkaplanda işlem yaptığından böyle bir uyarı vermesi normaldir.
Bilgisayarı kapatıp açmaya çalıştığımda ise Windows güncelleme yaptı güncellemeden sonra dosyayı silebildim. Acaba Windows güncellemesini dosyadaki virüs sağlayıp sisteme sızmış olabilir mi?
Güncelleme ile alakası yok, arkaplan işlemi tamamlandığı için/kapatıldığından silinebilir. Zararlıyla ilgisi yok kısaca.
tam tarama başlattım şuanda tarama yapıyor.
Tarama sonucunda birşey çıkmadıysa birşey yapmana gerek yok.
Ayrıca Kaspersky sistemi çok yorar diyorlar oyun oynarken veya internette gezinirken beni ciddi derecede etkiler mi bu virüs programı?
Gerekli gördüğünde sistemi yorabilir ancak diğer AV'lerden farkı yok.

Hafiflik bakımından Norton daha iyi bence.
En hafifi Webroot bildiğim kadarıyla. Üst sınıf bir koruma sağlamaz ama.

En iyi antivirüs programı olmayandır. Antivirüs programları son zamanda virüs görevi görüp bilgisayarının kafayı yemesine sebep oluyor. Ben kullanıyordum, bilgisayar sebepsiz kasamaya başladı sildim düzeldi.
Verilerini yedekle bence en azından.
Antivirüs programında ya da sistemde sıkıntı vardır ya da senin sistemin düşüktür.

Tarama sonucunda birşey çıkmadıysa birşey yapmana gerek yok.

Gerekli gördüğünde sistemi yorabilir ancak diğer AV'lerden farkı yok.

Hocam cevaplarınız için teşekkürler.Tarama yaptım herhangi bir tehdit bulmadı.Sistemi yorma konusundada 2 gündür herhangi bir şikayetim yok hiç hissettirmiyor bile.Bir sorum daha olucak sizce acaba total security-internet security-antivirüs seçeneklerinden hangisini kullanmalıyım farkları nelerdir?Normal bir kullanıcıyım internette geziyorum oyun oynuyorum ve bir kaç mühendislik programı kullanıyorum tek bir pc de kullanacağım bu üçünden hangisi daha yararlı olur benim için?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı