Ryzen 5 5600 için termal macun önerisi

MertE.

Hectopat
Yer
İskenderun, Hatay
Daha fazla  
Merhaba,

Yeni sistem kurdum. İşlemcinin macununu değiştirmek istiyorum. Kullandığım MX-4'ten verim alamıyor gibiyim. Aklımda Cooler Master MasterGel maker ya da Pro var, bu marka kesin gibi. Ama sizlerin de önereceği markalara açığım.

İnternetten falan da sipariş etmek istemiyorum. Vatan Bilgisayar'da var mıdır, veya mağazada bulunan kaliteli bir termal macun önerir misiniz?

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Soğutucu: Dark Freezer X123(soğutucu gayet işini yapıyor, güzel ürün.)

Edit: Yanlış anlaşılmasın. MX-4'te güzel bir macun ama eski sistemim de iş yapıyordu. Şimdi sistemi yükselttim. Sisteme asılıyorum biraz; video vs. konularda kendimi geliştiriyorum. O yüzden sordum.

Son düzenleme:
Mx-4 de aldığınız sıcaklık değerleri Kaç? Macun değişimi ile beraber kaç olmasını bekliyorsunuz?

Eski sistemde boştayken, 32-31 falandı. Şimdi 40'a yakın. Normal mi değil mi tam emin olamadım.

Mx-4 ile verimim iyi gayet. Aynı işlemciyi kullanıyorum kule tipi bir soğutucu ile birlikte. Macunu çok mu bol sıktınız acaba?
Aynı şekilde kullanıyoruz. Ya bol sıktım ya da sistemi biraz yoğun kullanmamdan kaynaklı.

Eski sistemde boştayken, 32-31 falandı. Şimdi 40'a yakın. Normal mi değil mi tam emin olamadım.

Aynı şekilde kullanıyoruz. Ya bol sıktım ya da sistemi biraz yoğun kullanmamdan kaynaklı.
Çok çok ince bir tabaka halinde sıkmanız lazım. Bir mercimek tanesi bile sıksanız soğutucuyu üzerine kapattığınızda tam yayılır o. Yoğun kullanım sebep olabilir mi bilemiyorum, macunun ömrü uzun çünkü bildiğim kadarıyla.

Çok çok ince bir tabaka halinde sıkmanız lazım. Bir mercimek tanesi bile sıksanız soğutucuyu üzerine kapattığınızda tam yayılır o. Yoğun kullanım sebep olabilir mi bilemiyorum, macunun ömrü uzun çünkü bildiğim kadarıyla.
Evet. 8 yıla kadar kullanım ömrü verilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı