1-2 TB SSD tavsiyesi

hostdoctor

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Gigabyte B550M S2H 5000MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart
AMD Ryzen 5 5600X 6-Core Processor (12 cpus), ~3.7GHz, işlemci
Silicon Power 8 GB xpower turbine mavi 3200MHz CL16 DDR4 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6 ekran kartı
Kingston 500GB A2000 NVMe M.2 SSD (2200 MB okuma / 2000 MB yazma) SSD

Şeklinde sistemim var. Mevcut SSD yetersiz gelmeye başladı. Bana SSD gerekiyor ve paraya kıyıp 1TB veya 2TB olanlardan alabilirim.
Sistemime uyumlu SSD önerisine ihtiyacım var. Sizce hangi özellikleri öncelik almalıyım?
ilginiz, yardımınız ve vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Bütçeden yana sorun yok 3-4-5 bin olabilir
Bütçe yetmezse 1TB modeli.

Merak ettiğim için soruyorum PCI-Express 4.0 yazıyor ya, kendi PC'mde bu hangi değer kaç nasıl bulabilirim?

Sizin anakarttaki ile aynı.
Abi teşekkür ederim. Marka takıntılılığı oldu galiba Samsung falan çok gördüm internette de Kingston iyi midir bilmiyordum

İşin tuhafı bu anakarta HDD takamıyorum. Çok giriş seviyesi anakart almışım keşke zamanında iyi bir anakart alsaymışım.

Abi teşekkür ederim. Marka takıntılılığı oldu galiba Samsung falan çok gördüm internette de Kingston iyi midir bilmiyordum
KC3000'in dengi 980Pro Samsung tarafında. Ama KC3000 bir tık daha iyi aynı fiyatta olmalarına rağmen.

İşin tuhafı bu anakarta HDD takamıyorum. Çok giriş seviyesi anakart almışım keşke zamanında iyi bir anakart alsaymışım.
Bu arada anakartınızda tek M2 girişi var en azından ben öyle gördüm. Elinizdekini çıkartmanız gerekecek.

KC3000'in dengi 980Pro Samsung tarafında. Ama KC3000 bir tık daha iyi aynı fiyatta olmalarına rağmen.

Bu arada anakartınızda tek M2 girişi var en azından ben öyle gördüm. Elinizdekini çıkartmanız gerekecek.
Evet maalesef. Bir de önemli şeyleri yedeklemem gerekecek. Uğraştıracak. Bu konu o kadar canımı sıktı ki tüm sistemi monitörle beraber satıp Laptop'a mı dönsem diye düşünmüyor da değilim

Geri
Yukarı