1.4 Fire 95 HP Egea 2023 alınır mı?

Ne alaka kaç basıyor hocam. Herhangi bir zaman ağzımdan böyle bir kelime çıktı mı? Benim kast ettiğim şey bu fren sistemi eski bir fren sistemi ve sıfır araçta var. İnsan canını bu kadar az düşünen bir sistem üzerinden araba üreten bir firmanın sattığı araba ucuz olsa ne olur? Sıfır olsa ne olur? Ürettiği araba ne kadar sağlam olur?
Hayallerde geziyorsun. Bu ülkede birçok kesim asgari ücretli ve o parayla uno yu anca alır.
Ami bile hayal olur. Yok şu güvenlik eksiği var falan zaten euro ncap her yıl neredeyse güncelleniyor 2017 de 5 yıldız alan araba şu an belki 3 yıldız anca alır. Kriterler değişti.
Ayrıca güvenlik olayı biraz reklam. Halk otobüslerinde çoğu kişi ayakta tutamaçları tutarak yolculuk yapıyor ama arabada emniyet kemeri takmayana ceza kesiyorlar. Yolda yürürken başına ne geleceği belli değil, 6 Şubat depremlerinde çoğu kişi yatakta öldü.

Arka camlar ile canını emanet ettiğin frenlerini bir tutuyorsan konuşmaya gerek yok.

Sorduğu araç zaten 1.4 benzinli. Adam ne yapsın dizeldeki diski.

Sorunlu olsun sağlam olsun bence.
Ben tarcanlar ekspertizden Sami Tarcan.............

Videoları izlemişsindir. İkinci el araba kumardır. Şasesi ile oynanmış emniyet kemeri dirençle kandırılmış. Hava yastığı yerine atlet arabalar. Sulu boyayla boyanmış vesaire.

+ Tabii,hava yastığı vesaire gerekli ama işte yook şerit takip, çarpışma önleme falan olursa iyi olur ama aman aman özellikler değil.

Son düzenleme:
Hocam o motor 1.3 TCe. 1.2 TCe o kadar iyi değil. Renault'un kendisi bile önermiyor. Megane 4 1.3 TCe kullanıyoruz. Soru varsa alabilirim.

Aracım 1.2 TCe motor. Renault kendisi bile önermese şu an halen üretip satmaz merak etme bir de Clio, Megane ve Nissan Qashqai'nin 1.3 TCe motorunu kullandık evet gayet iyi.

Aracım 1.2 TCe motor. Renault kendisi bile önermese şu an halen üretip satmaz merak etme bir de Clio, Megane ve Nissan Qashqai'nin 1.3 TCe motorunu kullandık evet gayet iyi.
Megane 4 almadan önce 1.2 olanlarına bakıyorduk çünkü daha ucuzdu. Renault'taki yetkili biri para koyup 1.3 almamızı önermişti. Ayrıca çok kısa bir süre satıldı 1.2 olanlar. Şuan ki aracımız 1.3 TCe.
Ayrıca göremedim ben üretildiğini hala.

@emrekursatt Alınır bence. Performansı kötü deniliyor ama ben kullanırken çok dert hissetmedim. Kendi aracım 125 beygir, daha seri ona göre ama 1.4 Egea sürünce de kahır çekmedim. Biraz bilerek kullanılırsa sorun yaratmaz. Yalnız 500000'e sıfır olarak alabilir misiniz onu bilmiyorum. Ben de bir ara niyetlendim. Liste fiyatından daha pahalıya ikinci el satılmasının da bir sebebi var. Araç yok diyor bayiler hala.

Ha bu arada dizel araba candır. Ben asla dizel sevmem ama yakıt verimliği ve yüksek torku ile çok güzel motorlardır.
Vaktinde güzeldi. Artık içten yanmalı araçlar bile bitiyor. Dizel kalmadı Avrupa'da. Türkiye'de de bitiyor. Alınmaz artık. Bizimde dizeldi sattık benzinli aldık. Hem bakımları daha pahalı, hem de aynı yakıyorlar, hem de motorin daha pahalı artık. Aynı yakıyorlar dediğim yeni nesil turbo benzin motorlardan bahsediyorum. 1.2 Puretech, 1.2 TCe, 1.3 TCe gibi motorlar. Ayrıca fazla yaksa bile motorin daha pahalı olduğu için yine benzinli daha ucuz. Ayrıca 1.6 HDi motorun 230 nm torku varken 1.3 TCe'nin torku 240 nm. Bitti dizel devri.

Megane 4 almadan önce 1.2 olanlarına bakıyorduk çünkü daha ucuzdu. Renault'taki yetkili biri para koyup 1.3 almamızı önermişti. Ayrıca çok kısa bir süre satıldı 1.2 olanlar. Şu anki aracımız 1.3 TCe.
Ayrıca göremedim ben üretildiğini hala.

Avrupa ve diğer ülkelerde halen satışta Türkiye de neden yok bilmiyorum. Bu arada o para koyup 1.3 almanızı öneren kişiyi değil de sokaktan arabadan anlayan 3-5 kişi çevirip sorsanız 1.3 der bende dahil çünkü tork beygir yakıt gibi önemli seçeneklerde her türlü 1.2 modelleri tokatlıyor.

Vaktinde güzeldi. Artık içten yanmalı araçlar bile bitiyor. Dizel kalmadı Avrupa'da. Türkiye'de de bitiyor. Alınmaz artık. Bizimde dizeldi sattık benzinli aldık. Hem bakımları daha pahalı, hem de aynı yakıyorlar, hem de motorin daha pahalı artık. Aynı yakıyorlar dediğim yeni nesil Turbo benzin motorlardan bahsediyorum. 1.2 puretech, 1.2 TCe, 1.3 TCe gibi motorlar. Ayrıca fazla yaksa bile motorin daha pahalı olduğu için yine benzinli daha ucuz. Ayrıca 1.6 hdi motorun 230 nm torku varken 1.3 TCe'nin torku 240 nm. Bitti dizel devri.

Yazdıklarında sadece 1.6 hdi motorda haksızsın. Evet aslında değerler doğru ancak TCe motor her zaman güncel ve yeni iken hdi motor eski ve güncelleme almayan bir motor ilk yıllardı 190nm civarlarında idi şu an 230nm.

Avrupa ve diğer ülkelerde halen satışta Türkiye de neden yok bilmiyorum. Bu arada o para koyup 1.3 almanızı öneren kişiyi değil de sokaktan arabadan anlayan 3-5 kişi çevirip sorsanız 1.3 der bende dahil çünkü tork beygir yakıt gibi önemli seçeneklerde her türlü 1.2 modelleri tokatlıyor.
Bir sürü kronik sorun yazıyor internette. Alınmaz. Dediğiniz gibi Türkiye'de yok. Sizin vardır, sorunsuzdur doğrudur. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın ama araç alacaklara da önerim değildir şahsen.

Yazdıklarında sadece 1.6 hdi motorda haksızsın. Evet aslında değerler doğru ancak TCe motor her zaman güncel ve yeni iken hdi motor eski ve güncelleme almayan bir motor ilk yıllardı 190nm civarlarında idi şu an 230nm.
Evet 230 nm dediğim gibi. Nerede haksızım? Ayrıca duvar gibi bir yokuşu babam 1.6 atmosferik motorla 5 vitesli araçta 3.viteste çıkmıştı. Turbonun gücünü anlatmaya gerek yok sanırım.

Bir sürü kronik sorun yazıyor internette. Alınmaz. Dediğiniz gibi Türkiye'de yok. Sizin vardır, sorunsuzdur doğrudur. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın ama araç alacaklara da önerim değildir şahsen.
Neyi kabullenmek istemiyorsunuz anlamıyorum. Turbolu yeni nesil araçların yakıtını perfonmansını vs bende beğeniyorum değelere bakılınca zaten daha iyi olduğu belli oluyor. Ha bu arada tce motorlarda son çıkanlarda kronik sorun yok ister 1.6 tce ister 1.2 tce yada 1.3 tce fark etmiyorum hepsi turbolu içten yanmalı motor kronik denilebilecek sorun yok.

Haksızsın dediğim de hdi motorun eski ve güncel olmadığı TCe motorun yeni olduğunu kast etmiştim anlamadın sanırım :D. Benim de önerim bütçe yeterse 1.3 ama yetmezse 1.2 sorunsuz denilebilecek seviye de. Teşekkürler bu arada güle güle kullanırız.

Geri
Yukarı