1 ayda TYT Full çalışılırsa kaç nete ulaşılır?

ardanesin

Yoctopat
Daha fazla  
Geçen seneki TYT'yi çözdüm ve bilerek boş bırakmadım risk ala ala çözdüm.
17 net Türkçe fakat 19 yanlış gibi risk almadan bilmediklerimi boş bırakarak,
(Sadece Türkçe) son bir ay çalışarak 15 net ve üstüne çıkartabilir miyim? Çok boş bırakacağım, LGS'de işe yaramıştı 306 puan getirdi sıfır çalışmayla.

Bu son bir ay çok ciddi çalışacağım, rehber matematik 49 günde Türkçe ve matematik aldım onu da çözeceğim.

Benim amacım 50 nete sabitlemek şu an netlerim 20 civarı sizce yapabilir miyim? Daha önceden yapan oldu mu?

Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum ve hesaplarıma göre 55 net lazım bence 50 netle de girerim bir şekilde.

LGS yazıyor TYT yazıyor kafam karıştı
TYT 40 sorudan 17 net Türkçe yapıyorsan berbat.
Kafamın karışma nedeni de okumadan yazmam ve 40 soruda 17 net imkanının olmayacağını bilmem ama öyleymiş.

50 net derken? Türkçe + Matematik mi? O netlerle söylemeliyim ki Bilgisayar Mühendisliği çok zor. Matematiği bir şekilde ezberleyip vs. belki arttırabilirsin, kalıcı olmayan öğrenme olur ancak istediğine ulaşırsın. Paragraf konusunda bu genel olarak anlama becerisine dayandığı için 1 ayda gelişeceğini pek sanmam. Paragraflar genelde çok basit oluyorlar, ben 20-22 dakikada 31 paragraf çözmüştüm mesela, temel olarak Hız ve Renk yayınlarından paragraf kitabı alıp çözmeni öneririm, çoğu sorusu çok basit ancak sınavda da basit soruyorlar zaten.

50 net derken? Türkçe + matematik mi? O netlerle söylemeliyim ki bilgisayar mühendisliği çok zor. Matematiği bir şekilde ezberleyip vs. belki arttırabilirsin, kalıcı olmayan öğrenme olur ancak istediğine ulaşırsın. Paragraf konusunda bu genel olarak anlama becerisine dayandığı için 1 ayda gelişeceğini pek sanmam. Paragraflar genelde çok basit oluyorlar, ben 20-22 dakikada 31 paragraf çözmüştüm mesela, temel olarak hız ve renk yayınlarından paragraf kitabı alıp çözmeni öneririm, çoğu sorusu çok basit ancak sınavda da basit soruyorlar zaten.

Dostum Türkçe + mat değil sosyal falan hepsi dahil 1 ayda mesela sıfırdan çalışarak matematiği ezbere yapıp Türkçe netlerini ve diğerlerini mi yükseltsem?
Çok hızlı anlarım zaten siber güvenlikçiyim bu yaşımda taş çıkartırım 25 30 yaşındaki meslektaşlarıma.
Dersleri ben kendi salakloığıma çok boşladım yoksa 90 net çıkarırdım bir senede.

Benim sorum şu bu bir ayda Türkçe ve diğerlerine abanıp matematiği 4 5 nette mi bırakmalıyım?

Hızlı anlarım fakat matematik temel de olsa 1 ayda bitmez bence anca yarısı biter ve zaman kaybederim. Okuduğumu anlayan bir insanımdır aynı zamanda bana göre tek eksiğim ders çalışmamaktı zaten hayatım boyunca çalışmayarak bu son iki sene hariç yüksek notlar aldım.
Artık kemik ete dayandı diye düşünüyorum.

45 net çıkarsam bana yeterli.

Dostum Türkçe + mat değil sosyal falan hepsi dahil 1 ayda mesela sıfırdan çalışarak matematiği ezbere yapıp Türkçe netlerini ve diğerlerini mi yükseltsem?
Çok hızlı anlarım zaten siber güvenlikçiyim bu yaşımda taş çıkartırım 25 30 yaşındaki meslektaşlarıma.
Dersleri ben kendi salakloığıma çok boşladım yoksa 90 net çıkarırdım bir senede.

Benim sorum şu bu bir ayda Türkçe ve diğerlerine abanıp matematiği 4 5 nette mi bırakmalıyım?

Hızlı anlarım fakat matematik temel de olsa 1 ayda bitmez bence anca yarısı biter ve zaman kaybederim. Okuduğumu anlayan bir insanımdır aynı zamanda bana göre tek eksiğim ders çalışmamaktı zaten hayatım boyunca çalışmayarak bu son iki sene hariç yüksek notlar aldım.
Artık kemik ete dayandı diye düşünüyorum.

45 net çıkarsam bana yeterli.

Matematik problemlere bak 12 net garanti diyeceğim ama temelin yokmuş.

Okuduğunu anlıyorsan 17 net yapman da imkansız ayrıca TYT türkçenin tamamı paragrafta ana düşünce yardımcı düşünce.

Geri
Yukarı