Rehber 1 GB RAM ile Windows 8.1'i Windows 7 gibi akıcı kullanma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GokhanYigitGya

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer Bursa Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bugün 1GB RAM ile akıcı şekilde Windows 8.1 32 Bit kullanmanın yöntemini göstereceğim. Şu an bu konuyu bu adımları uyguladığım eski bilgisayarımdan yazıyorum.
1- Buradan Windows 8.1'i 32 Bit olarak indirin ve bilgisayarınıza kurun.

2- kaldırabildiğiniz bütün metro uygulamalarını (IE11 hariç) kaldırın.
Zaten neredeyse bütün uygulamaların Windows 7 versiyonu Windows 8.1'de de ön yüklü geliyor.

3- Windows 8.1'deki eksik sürücüleri kurun.

4- önemli: Antivirüs olarak 1GB RAM'li bilgisayarınızda Windows Defender kullanın. Diğer antivirüsler 1GB RAM'li bilgisayarların kasmasına sebep oluyor.

5- Google Chrome veya kullandığınız diğer tarayıcıyı kurun.

6- Windows güncelleştirmelerini yapın.

İşlemler bu kadar.😁😃😃😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bugün 1GB RAM ile akıcı şekilde Windows 8.1 32 Bit kullanmanın yöntemini göstereceğim. Şu an bu konuyu bu adımları uyguladığım eski bilgisayarımdan yazıyorum.

Zaten neredeyse bütün uygulamaların Windows 7 versiyonu Windows 8.1'de de ön yüklü geliyor.

4- önemli: Antivirüs olarak 1GB RAM'li bilgisayarınızda Windows Defender kullanın. Diğer antivirüsler 1GB RAM'li bilgisayarların kasmasına sebep oluyor.

İşlemler bu kadar.😁😃😃😁
Ya da hiç uğraşmadan Windows 8.1 EIP kurun. İçinde metro uygulamaları yok.

İşlemler bu kadar.😁😃😃😁
Salt Windows 8.1 yeine 8.1 Embedded Industry Pro kurulması daha mantıklı, metro uygulamaları olmadan geliyor zaten. Windows Defender 100-150MB civarı RAM kullanan bir yazılım, minimum RAM kullanımı için ESET iyidir. Ayrıca Windows Güncelleştirmeleri sistemi hızlandıracağına daha da hantallaştırıyor. Update'in komple kapatılmasından yanayım.

Klasik adımlar. Bu işlemler akıcı kullandırtmaz.

AVG gibi bir haricî antivirüs kullanmamak performansı çok etkiliyor.

Salt Windows 8.1 yeine 8.1 embedded ındustry Pro kurulması daha mantıklı, metro uygulamaları olmadan geliyor zaten. Windows Defender 100-150 MB civarı RAM kullanan bir yazılım, minimum RAM kullanımı için ESET iyidir. Ayrıca Windows güncelleştirmeleri sistemi hızlandıracağına daha da hantallaştırıyor. Update'in komple kapatılmasından yanayım.

O sürüme lisans bulmak sıkıntı. Ayrıca haricî antivirüs kullanmadan güncelleme yapınca performans farkı olmadığını fark ettim ben.

1 GB ile Windows kullanmasak nasıl olur? 32 Bit için bile en az 2 GB gerekli; düzgün bir Linux dağıtımı kur, en azından küçük işlerinde sorun yaratmaz.

Anakart ile uyumlu RAM standardı eski olabilir ve o yüzden de yeni RAM alamıyor olabilir.
Bir yeni bilgisayar olmuş kaç bin lira.
Ayrıca kimse Linux dağıtımı kullanmayı öğrenmek ve Linux dağıtımı kullanmak zorunda değil.

AVG gibi bir haricî antivirüs kullanmamak performansı çok etkiliyor.

O sürüme lisans bulmak sıkıntı. Ayrıca haricî antivirüs kullanmadan güncelleme yapınca performans farkı olmadığını fark ettim ben.

Anakart ile uyumlu RAM standardı eski olabilir ve o yüzden de yeni RAM alamıyor olabilir.
Bir yeni bilgisayar olmuş kaç bin lira.
Ayrıca kimse Linux dağıtımı kullanmayı öğrenmek ve Linux dağıtımı kullanmak zorunda değil.
Neden? AVG, bilgisayarı yavaşlatmıyor mu?

Klasik adımlar. Bu işlemler akıcı kullandırtmaz.

Ben bu adımları kendi 1GB RAM'li Windows 8.1 bilgisayarımda denedim ve bunları yapınca performansın arttığını çok net şekilde hissettim.

Neden? AVG, bilgisayarı yavaşlatmıyor mu?

Beni sen yanlış anladın. AVG yerine Windows Defender kullanınca bilgisayar hızlanıyor demek istedim.

Windows Embeded 8.1 Industry Pro kullanın daha iyi. Ayrıca 1GB RAM ile bırakın Windows 8.1'i, Windows 7'yi zar zor kullanırsınız. 1GB RAM ile maksimum Windows 7 Starter veya Windows Thin PC (Windows 7 tabanlı.) kullanın ki Windows XP'yi öneririm.

Windows embeded 8.1 ındustry Pro kullanın daha iyi. Ayrıca 1GB RAM ile bırakın Windows 8.1'i, Windows 7'yi zar zor kullanırsınız. 1GB RAM ile maksimum Windows 7 starter veya Windows Thin PC (Windows 7 tabanlı.) Kullanın ki Windows XP'yi öneririm.

Ben 1 GB RAM Windows 8.1'i Windows 7 kadar akıcı kullamabiliyorum ve bunu nasıl yaptığımı 1GB RAM'li bilgisayar kullananlar için rehber olarak paylaştım.
Siz konuyu yanlış anlamışsınız. Ben sizden tavsiye istemiyorum. Ben bir rehber yaptım.

Windows embeded 8.1 ındustry Pro kullanın daha iyi. Ayrıca 1GB RAM ile bırakın Windows 8.1'i, Windows 7'yi zar zor kullanırsınız. 1GB RAM ile maksimum Windows 7 starter veya Windows Thin PC (Windows 7 tabanlı.) Kullanın ki Windows XP'yi öneririm.

Windows 7 kullanırken 480p video izleyebilirsiniz ve akıcı bir şekilde web sitelerinde gezinebilirsiniz.
Ve ayrıca ben Windows 7'de elde edebileceğiniz bu hızı nasıl Windows 8.1'de de elde edebileceğimizi anlattım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı