1 TB SATA 3 SSD Önerisi

Alice03

Hectopat
Arkadaşlar kaliteli bir SATA SSD bakmaktayım. Aklımda Samsung 860 Evo modeli vardı fakat muadillerine göre pahalı olmasından dolayı bir sorayım dedim. Kingston, Adata, Crucial, SanDisk, JamesDonkey vb. markalar daha ucuzken Samsung almak mantıklı gelmiyor. Özellikle Crucial BX500 modelini de gözüme kestirdim. Herhangi bir sorunu var mıdır? Sizin de önerileriniz nelerdir?

JD ve Adata SU serisi dışında Kingston, WD, Seagate gibi bilindik alınabilir. Crucial, fiyat performans açısından çok iyidir.

James Donkey'i direk eleyin hocam.Adata SU650 serisi kronik hatalı,Crucial BX500 240 GB ben kullanıyorum memnunum,Kingston ve SanDisk hakkında ise bir bilgim yok.

Samsung boşuna daha pahalı değil. 860 Pro 1 TB ve 256GB sürekli okuma-yazma' da aylardır kullanıyoruz, sağlıklarında yaprak kıpırdamıyor.
Tabi siz ev kullanıcısı olduğunuz için size Cricual'de gayet yeterli.

11.11 de 645,99 TL'ye 1TB SANDISK SSD PLUS aldım. Hız düşmesi var. Büyük dosyaları diske kopyalarken hissediliyor. Normal HDD hızına kadar düşüyor. O yüzden SAMSUNG'a verilen paralar çokta gereksiz gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı