1 TB SATA SSD önerisi

Bütçe
2100
Aynı paraya neden daha kötü ürün alalım?
Aynı fiyata çok daha iyisi varken neden ne idüğü belirsiz, dandik bir şey satın alsın arkadaş? "Yauv ben kullanıyorum çok iyi, bizim emmioğlu almış efsane alet" diye öneri yapılmaz. Verilerini kaybettiğinde veya hızları yerle yeksan olduğunda belki bir şeyler anlarsın.
Farkındaysanız konuyu açan arkadaş bir ssd fotoğrafı koyup görüşlerimizi istemiş ve ben kullanan birisi olarak kullandığım süre zarfında bir sıkıntı yaşamadığımı belirttim. Herhangi bir şekilde ısrarla aynı ürünü dayattığımı belirtmenize neden olan mesajımı etiketler misiniz ? Daha kalitelisi varsa onu tercih etmeli zaten buna karşı çıkan bir mesajım olduğunu göremiyorum, iki ürününde fiyatı aynıymış ve diğer markayı kullanmadığımdan dolayı onun hakkında yorum yapmadan kendi kullandığım ürün hakkında tecrübemi paylaşmam o ürünü dayattığım anlamına gelmiyor.

Farkındaysanız konuyu açan arkadaş bir ssd fotoğrafı koyup görüşlerimizi istemiş ve ben kullanan birisi olarak kullandığım süre zarfında bir sıkıntı yaşamadığımı belirttim. Herhangi bir şekilde ısrarla aynı ürünü dayattığımı belirtmenize neden olan mesajımı etiketler misiniz ? Daha kalitelisi varsa onu tercih etmeli zaten buna karşı çıkan bir mesajım olduğunu göremiyorum, iki ürününde fiyatı aynıymış ve diğer markayı kullanmadığımdan dolayı onun hakkında yorum yapmadan kendi kullandığım ürün hakkında tecrübemi paylaşmam o ürünü dayattığım anlamına gelmiyor.
Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez birader. Zaten kullanmaya gerek yok, içindeki bileşenlerin ne olduğunu bilmiyoruz. Hikvision'un genellikle belli değil ve alan kişiler de içindeki çöp bileşenleri söylemişler zaten daha önce forumda. "Daha ucuzsa o tercih edilebilir, görevi aynı sonuçta" demenden de ne kadar cahil olduğun anlaşılıyor. Bu kadar saçma bir mantık görmedim.

Son düzenleme:
@AverageSteamPlayer Dostum anakart modelin nedir? Ben şu an hem M2 SSD, hem SATA hem de dönüştürücülü M2 kullanıyorum. PCI soketine adaptör aldım 200 liraya o şekilde eski M2'yi takabildim. Eğer düşünürsen öyle çok daha iyi olur.

@CEO of SM Technology
Anakart MSI A520M-A PRO.

Hikvision markasını içeren hiçbir ürüne dadanmayın. RAM'leri ayrı dert, SSD'leri ayrı dert.
Bu alınabilir.
KIOXIA markasının SATA SSD'sine "kronik" sorunlu diyorlar.
Çok arada kaldım hocam.

Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez birader. Zaten kullanmaya gerek yok, içindeki bileşenlerin ne olduğunu bilmiyoruz. Hikvision'un genellikle belli değil ve alan kişiler de içindeki çöp bileşenleri söylemişler zaten daha önce forumda. "Daha ucuzsa o tercih edilebilir, görevi aynı sonuçta" demenden de ne kadar cahil olduğun anlaşılıyor. Bu kadar saçma bir mantık görmedim.
Bu bütçede olupta aralarında uçurum olan hiçbir ürün yok, olsa firma zarar eder zaten cahil olmayan arkadaş. Arada S680 - 131 farkı olmayacak, benzer kalitedeki hangi ürünü alırsan al en pahalısınıda alsan arıza vermeme ihtimali var mı ? Forumda kaç tane ssd veri kaybı konusu açılmışta sen bu kadar takıntılı davranıyorsun anlamıyorum. Okuyanda herkes yılda bir ssd değiştiriyor sanır. Altı üstü ürün hakkında tecrübemizi paylaştık diye ettiğin laflara bak, içine oyun depolayacak adama 2000 TL bütçe ile ne kadar kaliteli bir ürün aldırabileceğini sanıyorsun dahi arkadaş ?

Anakart MSI A520M-A PRO.
PCI-E X1 slotuna takıp 500-1000 arasında hız alabilirsiniz. İleride farklı anakart alırsanız 2. M2 slotuna takabilirsin. En iyisi içindeki kontrolcüler vs. de daha kaliteli olur.

Bendeki bu:

Ama şunu da takabilirsin:

PCI-E X1 slotuna takıp 500-1000 arasında hız alabilirsiniz. İleride farklı anakart alırsanız 2. M2 slotuna takabilirsin. En iyisi içindeki kontrolcüler vs. de daha kaliteli olur.

Bendeki bu:

Ama şunu da takabilirsin:
Hocam SATA olarak önerebileceğiniz herhangi SSD var mı?

Geri
Yukarı