1. TEOG sınavınız nasıl geçti ?

Sorular epey basitti. Arkadaşımın kardeşide girdi bu sene. Geçen senekinden daha kolaydı bence. Her sene gittikçe kolaylaşıyor sınav.

Evet arkadaşlar buyurun yazın bakalım nasıl geçti 1. sınavlarınız?
Ben sadece matematik de zorlandım, Türkçe aşırı kolaydı. Yalnız, TEOG hani sadece 8. sınıf konularından oluşuyordu? Bu sene üslü sayılara ve kareköke ağırlık basmışken ikisinden de 1-2 soru çıkması hoş değil.
Ben günlerce üslü sayı ve kareköke çalıştım, sınav da ise yok aritmetik, yok rasyonel, sayılar çıktı. Yazık böyle eğitim sistemine...
Bende ise tam aksine ben sayısalcı olduğum için Türkçe zor geliyor ama mat ve din inş full.

Bilmiyorum. Ben direk arkadaşımın kardeşinin kitapçığından baktım.
Kitapçık verilmiyor ki!.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorarsanız burada yaptığınız yanlış çünkü yanlış çıktıkça moraliniz bozulcak. Teog bir bilgi sınavı değil (bence)bir dikkat ,sakinlik sınavıdır. Bu sınava ne kadar sakin ve temiz kafayla girerseniz puanınız o kadar artcaktır. Ben geçen sene bu sınava girdim ve 5. sınıftan beri istediğim özel okulun fen lisesine %100 bursla gittim. Puanımda 493.46 falandı ve yaptığım tek şey ise dersi dinleyip ,dersaneye gidip çalışmak oldu. Evde hiç çalışmadım fakat siz yinede elinizden geldiğince calışın. Hatalarımdan biri yanlış okuduğumdan diğeri ise bu soru bu kadar kolay olamaz dediğimdendi. Ortaokul konuları o kadar ağır değil. Bu sınav sadece azcık bilgi, bol dikkat ve yorum yeteneği gerektiriyor. Eğer ki çok yanlışınız çıktıysa üzülmeyin bildiğim kadarıyla ilk teog %30 etkiliyordu. Eğer ki şimdi düzgün bir şekilde çalışmaya başlarsanız iyi bir liseye gidebilirsiniz.

Bu arada başarılar.

Kitapçıkları hemen vermişler mi? Bize geçen sene sınavdan sonra vermişlerdi.
Herkese vermiyorlar sanırım. Biraz hocaların insiyatifine kalmış. Mesela benim girdiğim sene bize dağıtmışlardı ama eski okuduğum okulda yani devlet okulunda dağıtmadılar.

@RhamC0 Evet, bu sene ben de girdim. İstanbul'da yaşıyorum. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'ni istiyorum

Sorular gayet basitti. (Matematik ve Fen hariç.) İngilizce, Türkçe, İnkılap ve Din'den ful bekliyorum. Özellikle de en basiti İngilizce idi. Zaten İngilizce en iyi olduğum ve en sevdiğim ders. :)

@RhamC0 Evet, bu sene ben de girdim. İstanbul'da yaşıyorum. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'ni istiyorum

Sorular gayet basitti. (Matematik ve Fen hariç.) İngilizce, Türkçe, İnkılap ve Din'den ful bekliyorum. Özellikle de en basiti İngilizce idi. Zaten İngilizce en iyi olduğum ve en sevdiğim ders. :)
Başarılar dilerim :) İnşallah istediğiniz yeri tutturursunuz (y)

@Windst aynen hocalar bizi büyük korkutuyorlar demiştim ben. İyi ki hocaları dinleyip 2 ay önceden çalışmaya başlamamışım. 1 haftalık çalışma yetti, güzel geçti Allah'a şükür. İnşallah hepiniz yüksek alırsınız. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı