10-15 bin TL arası sistem yükseltme tavsiyesi

Sistemi satmam ben yukseltmeye uygun kaliteli topladım zamanında benim sadece psu senin attığın kasanın fiyatı kadar 2. elde almam hocam
Yükseltmeye uygun kaliteli falan değil parçalar şuan AM5 soket var o sisteme 15k para harcayıp am4 sokette kalmanın bir anlamı yok.

O parçalara takabileceğin max şey 6700XT onda da tam performans alamazsın en rahat 6600XT takarsın onda da 0'da elimi sürmem o kartlara.

Onu bilemiyorum ya rtx teknolojileri cezbediyor gibi hem driver desteği filan
dostum şu şekilde açıklayayım, 3060ın muadili olan amd ekran kartı rx6600ün ortalama fiyatı 3-4k aşağı fiyatta, o fiyat farkını sadece yazılıma vermiş olursun ve rx6600den saf güçte geri bir ekran kartı almış olursun bu çoğu kısımda böyle işliyor

Yükseltmeye uygun kaliteli falan değil parçalar şuan AM5 soket var o sisteme 15k para harcayıp am4 sokette kalmanın bir anlamı yok.

O parçalara takabileceğin max şey 6700XT onda da tam performans alamazsın en rahat 6600XT takarsın onda da 0'da elimi sürmem o kartlara.
Am5 e gecmenin o kadar şeyi yok bence , zaten am4 serisi gayet yeterli ekran kartım düşük kalıyor bence ona göre öneri istiyorum ram alınmalı mı? (Bide sistem toplama zahmetine girmem bidaha toplarken geriyo adami)zaten bu sistemide maks 4 yıl kullandıktan sonra dönemin en iyi parçaları neyse öyle bi sistem toplayacağım

Dostum şu şekilde açıklayayım, 3060'ın muadili olan AMD ekran kartı RX6600'ün ortalama fiyatı 3-4K aşağı fiyatta, o fiyat farkını sadece yazılıma vermiş olursun ve RX6600'den saf güçte geri bir ekran kartı almış olursun bu çoğu kısımda böyle işliyor

Yani evet mantıklı zaten 6500 de oyleydi 1650'nin daha iyisi daha ucuza o zaman AMD devam

AM4 platformda 4 slota'da ram takarsan sıkıntı yaşama ihtimalin var. Eğer 4 slotu doldurucak şekilde kullanıcam dersen aynı ramlerden 2 tane daha alıp 32GB ram yap veya elindekileri satıp çift modül 32 al. Sisteme m2 ssd ekle ayrıca ekran kartını da 7600XT veya 6700XT alabilirsin.

AM4 platformda 4 slota'da ram takarsan sıkıntı yaşama ihtimalin var. Eğer 4 slotu doldurucak şekilde kullanıcam dersen aynı ramlerden 2 tane daha alıp 32GB ram yap veya elindekileri satıp çift modül 32 al. Sisteme m2 ssd ekle ayrıca ekran kartını da 7600XT veya 6700XT alabilirsin.
7600xt alırım o zaman , rami de belki satıp dediğin gibi yapabilirim, bide 2. Monitör alacağım yüksek ihtimalle performans düşüşü olur mu pek

Yeni konular

Geri
Yukarı