10. sınıf nakil işleminnde hangi dönem OBP'ye bakılır?

Liberalin Evlat

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben nakil olmak istiyorum. 10. sınıfım, hangi sınıfın OBP bakılır? 9. sınıfın genel ortalaması mı yoksa lise seçiminde kullandığımız OBP ile mi nakil oluruz?

Arkadaşlar, ben nakil olmak istiyorum. 10. sınıfım, hangi sınıfın OBP bakılır? 9. sınıfın genel ortalaması mı yoksa lise seçiminde kullandığımız OBP ile mi nakil oluruz?
Daha 1. donem bitmediği için, 9. sınıfın genel ortalamasına bakılır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben 2 sene önce bir üst liseye boş yer olmasına rağmen LGS sebebiyle yerleşememiştim. OBP bakılmıyor diye biliyorum.

Ben 2 sene önce bir üst liseye boş yer olmasına rağmen LGS sebebiyle yerleşememiştim. OBP bakılmıyor diye biliyorum.

Hayır, örneğin Dilnihat Özyeğin Anadolu lisesi OBP ile alırken Galatasaray lisesi LGS puanı ile alıyorum (sanırım Galatasaray'a 500 puanlı bir öğrenci girmiş)
Kısaca: okulun yada bölümünün o yıl LGS ile mi, OBP ile mi aldığına bağlı, senin nakil aldıracağın yöntem.

Geri
Yukarı