10. sınıfta sınıf geçme sistemi değişikliği ve geçme durumu hakkında endişeler

Rıza BABA 07

Decapat
Daha fazla  
Merhaba okullar kapandıkça her öğrencinin araştırdığı gibi bende araştırıyorum, bildiğiniz üzere sınıf geçme sistemi değişti hocalara sorduğum da sizin içinde geçerli diyorlar ve ailemde bu durum yüzünden beni çok sıkıyor.

Ancak internete baktığımda sadece 9. sınıflara deniliyor. Şu an 10. sınıfım ve matematik kimya İngilizce ve coğrafyadan kalacak gibiyim. Sınıfı geçer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karışıklık olduğu doğru her yerde farklı şey yazıyor. 11.sınıfım 6 ders üstünden kalırsam ortalamaya bakılmaksızın sınıfta kalıyorum veya 2 dersten kaldım ama ortalamam 49 yine kalıyorum. 6 dersten kalmamaya bakın ortalamanızı da 50 üstünde tutun tabii ki bunlar dönem için değil dönem sonu toplanıyor ona göre. Dediğiniz sistemde şu an 9'lara uygulanıyor ve ondan sonra gelecek nesillere 1 seneyle kaçmışsınız.

Karışıklık olduğu doğru her yerde farklı şey yazıyor. 11.sınıfım 6 ders üstünden kalırsam ortalamaya bakılmaksızın sınıfta kalıyorum veya 2 dersten kaldım ama ortalamam 49 yine kalıyorum. 6 dersten kalmamaya bakın ortalamanızı da 50 üstünde tutun tabii ki bunlar dönem için değil dönem sonu toplanıyor ona göre. Dediğiniz sistemde şu an 9'lara uygulanıyor ve ondan sonra gelecek nesillere 1 seneyle kaçmışsınız.

Çok teşekkürler maalesef eğitim ülkemizde çok kötü bedelini biz ödüyoruz hep 9sınıflara başarılar 1 sene ile yırtmışım.

Sınıfta kalmamak için:
6 dersten fazla kalmamalısın.
Ortalama 50 altı olmamalı.
Özürsüz 10 özürlü 20 devamsızlık geçilmemeli.

Çok teşekkürler maalesef eğitim ülkemizde çok kötü bedelini biz ödüyoruz hep 9sınıflara başarılar 1 sene ile yırtmışım.

Zaten eğitim berbattı sizden sonra gelenler hiçbir şey öğrenmeyecek artık.

Geri
Yukarı