1000 Mbps internet dosyaları yavaş indiriyor

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
1715373210492.png

Dün Superonline paketimi yükselttim. Normalde 100/10 hızım vardı bunu yükselttim ve 1000MBPS internete geçtim. Steam olsun Epic olsun her yerde indirmem 400-500 arasında takılı kalıyor. Sınırlama falan yok. Altyapım yeni ve hızı destekliyor.
Speedtest sonucum:

1715373360975.png

Ama yani bir şey indirirken yarı yarıya düşüyor hız tam hız alamıyorum bu acaba modemden mi kaynaklı?
Wi-Fi 5 modem kullanıyorum Wi-Fi 6 geçmem gerekiyor mu?
Zaten evin her yerinde çekmiyor internet geçmek çözüm olur mu?

Hız sınırlaması varsa o engelliyordur.

Genelde sitelerde falan sınır olur.

Hocam internet bağlantınız kablolu mu yoksa kablosuz mu? Kablosuzsa Superonline'nin eski modemlerinde bağlantıda ciddi problemler var Wi-Fi 6 modeme geçerseniz sıkıntınız çözülebilir.

Hocam internet bağlantınız kablolu mu yoksa kablosuz mu? Kablosuzsa Superonline'nin eski modemlerinde bağlantıda ciddi problemler var Wi-Fi 6 modeme geçerseniz sıkıntınız çözülebilir.
Kablosuzda evet çok sorun var 20 metre ileride ki salona geçince 1-2 çekiyor hız 50-60'lara düşüyor
ama PC'de kablolu kullanıyorum yine hızı alamıyorum tam

Hocam kablo kaynaklı olma ihtimali var kabloyu ve Ethernet portlarını temizleyip deneyebilirsiniz. Hocam bir de over hocamın dediği gibi belki siteden kaynaklı olabilir farklı indirme sitelerinden deneyip sonuçları paylaşabilir misiniz?

Hocam kablo kaynaklı olma ihtimali var kabloyu ve Ethernet portlarını temizleyip deneyebilirsiniz. Hocam bir de over hocamın dediği gibi belki siteden kaynaklı olabilir farklı indirme sitelerinden deneyip sonuçları paylaşabilir misiniz?
sabah Xboxdan indirdim 45'i geçmedi hız steamden RDR2 indirdim 50-55 arası indirdi yani daha 60mbps'yi göremedim

Geri
Yukarı