Çözüldü 1000 Mbps internetten 100Mbps almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ILBOZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
1000MBPS GigaFiber internet bağlattım ama 100Mbps internet alıyorum.
Şöyle bir sorun var.

1665514734334.png

1665515108127.png

Daha önceden bu bilgisayar ile GigaFiber kullandım uzun dönem hatta aynı modem aynı kablo (kabloyu arkadaşım denedi 1000MBPS'e yakın alıyor sorun yok ve cat6) ve bir sorun yoktu 900Mbps üstü alıyordum. Attığım sste 100Mbps gösteriyor hız olarak bunu nasıl düzeltebilirim? Speed&duplex ayarını yaptım.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Orada 100 Mbps değil 100 Mb/s yani saniyede 100 Mb veri aktarımını gösteriyor. Hemen hemen 1 Gbps diye düşünebilirsiniz.
100 Mbps (Megabit per second/saniye başına Megabit) = 100 Mb/s (saniye başına Megabit)

Aygıt yöneticisi > [Ethernet Adaptörünüz] > Özellikler > Gelişmiş > Hız ve Duplex > 1.0 Gbps Full Duplex olarak ayarlayıp tekrar deneyin. Eğer düzelmezse farklı bir kablo ile deneyin.
100 Mbps (Megabit per second/saniye başına Megabit) = 100 Mb/s (saniye başına Megabit)

Aygıt yöneticisi > [Ethernet Adaptörünüz] > Özellikler > Gelişmiş > Hız ve Duplex > 1.0 Gbps Full Duplex olarak ayarlayıp tekrar deneyin. Eğer düzelmezse farklı bir kablo ile deneyin.
Tuhaf, Dediğiniz ayarı yapmıştım farklı kablolar denemiştim tekrar yapınca düzeldi :D
Sizin demenizi bekliyormuş :D

Merhaba arkadaşlar,
1000MBPS GigaFiber internet bağlattım ama 100Mbps internet alıyorum.
Şöyle bir sorun var.

Eki Görüntüle 1541547
Eki Görüntüle 1541557

Daha önceden bu bilgisayar ile GigaFiber kullandım uzun dönem hatta aynı modem aynı kablo (kabloyu arkadaşım denedi 1000MBPS'e yakın alıyor sorun yok ve CAT6) ve bir sorun yoktu 900Mbps üstü alıyordum. Attığım sste 100Mbps gösteriyor hız olarak bunu nasıl düzeltebilirim? Speed&duplex ayarını yaptım.

Teşekkürler.

Merhaba, sorununuz devam ediyorsa hız testi sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz kontrol ederek bilgi verecektir 🙏

modem 1gps ,kablo cat-6 Alakart 1 gps destekli ise geriye sadece, RJ 45 Soketi sarı noktaları iğne yardımı ile biraz sürterek mini zımpara yapar mantığında temizleyip denemek başarılı sonuç verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı