1000 TL Akıllı bileklik önerisi

Normal kullanımda 18 gün hocam Amazfit Band 7

2.olarak siz bayağı anlıyorsunuz rica etsem Amazfit Band 7 araştırıp + ve - yönlerini de yazabilir misiniz böylece birlikte karar verip alabiliriz isterseniz.

Hocam kaynaklarımı size vereyim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam kaynaklarımı size vereyim:

Hocam bunları hepsini izledim bende kararsız kaldım ondan sana başvurayım dedim :) senin fikrin nedir diye bu 3 ü arasından + - olarak en iyisi hangisi diye iphone için alacağım

Hocam bunları hepsini izledim bende kararsız kaldım ondan sana başvurayım dedim :) senin fikrin nedir diye bu 3'ü arasından + - olarak en iyisi hangisi diye iPhone için alacağım.

Hocam Amazfit videosunu tam izlediğimde karar vereyim sizin için. Benim hala aklımda Huawei band 8 var. Mesela eksi olarak Amazfit 7'de buton yok.

@hasanyakup hocam Amazfit daha çok dolu bir saat gibi geldi küçük özellikler bakımından yani attığım videonun son kısımlarından bahsediyorum.

Uygulama
Android tarafında Huawei'nin App sıkıntısı var yani APK olarak indirmek gerekiyor. Kendi mağazasını yükleyerek otomatik güncelleyebilirsiniz ama kendi mağazasını yüklemeden, kendimiz elle güncellememiz gerekiyor uygulamayı. IOS'ta böyle bir sıkıntısı yok.

Uygulama arayüzü olarak açık ara Amazfit'i başarılı buldum. Çok daha minimalist ancak detalı bilgi veren bir arayüz ayrıca minimalistliği korurken, anlaşılır.

Google Fit
Google Fit ile eşleme özelliği Xiaomi ve Huawei'de bulunmazken, Amazfit'te bulunuyor. Şahsen olması iyi özellik çünkü Xiaomi tartımın (tartım Zepp Life adlı uygulamayı kullanıyor) verileri otomatikman Amazfit'te de gözükeceği anlamına geliyor bu.

Batarya
Batarya konusunda ise videodaki adam 10 gün yazmış ben de oradan referans almıştım kusura bakmayın. Kendi sitesinde 18 gün yazıyormuş. Neyse bana Huawei ile eşdeğer bir seviye (14 gün) verse de olur.

Tasarım
Genel olarak baktığımda zaten yaklaşık iki mm kalınlık farkı (Amazfit daha kalın ve kalınlıkları görsel olarak bıraktım) ve buton dışında tasarım aynı gözüküyor. Huawei gibi daha ince olsun isterdim ama aradaki 200 TL fiyat farkı için sorun etmeyebilirim.

Amazfit'in keşke kordonu, Huawei'deki gibi tak çıkar şeklinde olsaydı. Hem daha premium bir hissiyat hem de kumaş kordon bulamayacağım sanırım.

Otomatik Aktif Spor İzleme
Otomatik olarak, Huawei band 8'de sadece yürüyüş ve koşu takibi yapabilirken, Amazfit'te ise bunlara ek olarak elipik bisiklet ve kürek çekme de mevcut.

Son Söz
İki akıllı bileklikte sabah şekerlemesini ölçüyormuş, bu benim için aradığım bir özellik. Ben Amazfit alıcam sanırım çünkü başlıca sebebi uygulama daha çok hoşuma gitti. Yine de bir AVM'ye gidip deneyebilirsem deniyip öyle alacağım.

Değinmediğim noktalar illaki var çünkü sadece dikkatimi çeken ve özellikle ilgilendiğim yerleri yazmak isytedim yoksa yaz yaz bitmez burası. Kaynak olarak zaten yukarıda videoları bıraktım.

Not: Huawei band 8 ile Amazfit 7'yi karşılaştırdım.
Not2: Hepsiburada üzerinden, Amazfit ile alakalı ekrana bir şey değdiğinde algılama gibi kötü yorumlar okudum.

Dosya Ekleri

• 1696455958869.png
    1696455958869.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 41
  • 1696456075699.png
    1696456075699.png
    734,7 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
@hasanyakup hocam Amazfit daha çok dolu bir saat gibi geldi küçük özellikler bakımından yani attığım videonun son kısımlarından bahsediyorum.

Uygulama
Android tarafında Huawei'nin App sıkıntısı var yani APK olarak indirmek gerekiyor. Kendi mağazasını yükleyerek otomatik güncelleyebilirsiniz ama kendi mağazasını yüklemeden, kendimiz elle güncellememiz gerekiyor uygulamayı. IOS'ta böyle bir sıkıntısı yok.

Uygulama arayüzü olarak açık ara Amazfit'i başarılı buldum. Çok daha minimalist ancak detalı bilgi veren bir arayüz ayrıca minimalistliği korurken, anlaşılır.

Google Fit
Google Fit ile eşleme özelliği Xiaomi ve Huawei'de bulunmazken, Amazfit'te bulunuyor. Şahsen olması iyi özellik çünkü Xiaomi tartımın (tartım Zepp Life adlı uygulamayı kullanıyor) verileri otomatikman Amazfit'te de gözükeceği anlamına geliyor bu.

Batarya
Batarya konusunda ise videodaki adam 10 gün yazmış ben de oradan referans almıştım kusura bakmayın. Kendi sitesinde 18 gün yazıyormuş. Neyse bana Huawei ile eş değer bir seviye (14 gün) verse de olur.

Tasarım
Genel olarak baktığımda zaten yaklaşık iki mm kalınlık farkı (Amazfit daha kalın ve kalınlıkları görsel olarak bıraktım) ve buton dışında tasarım aynı gözüküyor. Huawei gibi daha ince olsun isterdim ama aradaki 200 TL fiyat farkı için sorun etmeyebilirim.

Amazfit'in keşke kordonu, Huawei'deki gibi tak çıkar şeklinde olsaydı. Hem daha premium bir hissiyat hem de kumaş kordon bulamayacağım sanırım.

Otomatik Aktif Spor İzleme
Otomatik olarak, Huawei band 8'de sadece yürüyüş ve koşu takibi yapabilirken, Amazfit'te ise bunlara ek olarak elipik bisiklet ve kürek çekme de mevcut.

Son Söz
İki akıllı bileklikte sabah şekerlemesini ölçüyormuş, bu benim için aradığım bir özellik. Ben Amazfit alacağım sanırım çünkü başlıca sebebi uygulama daha çok hoşuma gitti. Yine de bir AVM'ye gidip deneyebilirsem deniyip öyle alacağım.

Değinmediğim noktalar illaki var çünkü sadece dikkatimi çeken ve özellikle ilgilendiğim yerleri yazmak isytedim yoksa yaz yaz bitmez burası. Kaynak olarak zaten yukarıda videoları bıraktım.

Not: Huawei band 8 ile Amazfit 7'yi karşılaştırdım.
Not2: Hepsiburada üzerinden, Amazfit ile alakalı ekrana bir şey değdiğinde algılama gibi kötü yorumlar okudum.

Çok teşekkür ederim uzun yazın hocam ellerine sağlık çoğu kişi Huawei band 8 daha iyi diyor ama genel olarak özellik olarak her şey olarak Amazfit Band 7 daha iyi bende onu alacağım gibi

@hasanyakup hocam ben Amazfit Band 7'yi aldım, bir gündür kullanıyorum var mı bir sorunuz? Senin konuya yazacaktım ama bulamadım kusura bakmayın.

Hocam şeyi soracaktım size unuttum Amazfit'in saat uygumalasında yani zeppte bildirim alma seçeneğinde her uygulamayı tek tek seçmek zorundayız peki diyelim ileride telefona App Store'dan herhangi bir uygulama yükleyip kurduğumuzda otomatik olarak bana bildirimleri gönderir mi yoksa her uygulama yüklediğimde zepp girip yeni uygulamanın bildirim iznini açmalı mıyım bilginiz var mı?
Not: Sizin telefon Android ise oradanda deneyebilir misiniz fark etmiyor

Hocam şeyi soracaktım size unuttum Amazfit'in saat uygumalasında yani zeppte bildirim alma seçeneğinde her uygulamayı tek tek seçmek zorundayız peki diyelim ileride telefona App Store'dan herhangi bir uygulama yükleyip kurduğumuzda otomatik olarak bana bildirimleri gönderir mi yoksa her uygulama yüklediğimde zepp girip yeni uygulamanın bildirim iznini açmalı mıyım bilginiz var mı?
Not: Sizin telefon Android ise oradanda deneyebilir misiniz fark etmiyor.

Evet tek tek açmak zorundasın. Bence bu güzel özellik. Her şeye titresin istemem. Bildirimleri kendin zepp uygulaması üzerinden açıyorsun.

Geri
Yukarı