1000 TL havalı tabanca önerisi

Im_Conqueror

Hectopat
Uzun zamandır silahlara ilgim var havalı tabanca almaya karar verdim. Aşırı bir bütçem yok benim için bahçeye çıkıp şişe devireyim hevesimi alayım istiyorum gerçekçi ve güçlü olmsası benim için önemli. Şimdiden teşekkür ederim.
Bakarken gördüğüm birkaç model var. Bu modeller nasıldır hangisi daha iyidir? Veya hangi marka daha iyidir önerilerinizi bekliyorum. Ayrıyeten kolayav, bozkurtav, beyaz outdoor, aksuav kamp seti tarzı siteler gördüm bunlar güvenilir mi?

@Reddywich @d0lap0sman

Son düzenleme:
Çok detaylı bilgi sahibi değilim bu alan hakkında fakat bilgim dahilinde fikir verebilirim. Attığınız iki modelde de Blowback mekanizması yok. Yani atış yaptığınızda kızak oynamaz, o sekme hissini vermez. Tetiğe basmanızla bilyenin namludan çıkışı bir olur, alacağınız tek geri dönüş tüpten çıkan havanın sesi olacaktır. 150m/s atış hızına sahip olduğu söyleniyor, havalı tabancalarda gayet yeterli. Kağıt, plastik şişe gibi materyalleri deler. Uzun zamandır fiyatları takip ediyorum, başka önceliklerim olduğu için alamıyorum. Şu an bu fiyat aralığındaki havalı tabancaların sektörün en dipleri olduğunu belirtmem gerekiyor. Gerek hissiyat gerek performans bakımından profesyonel talepleri karşılayamıyorlar. Tabii geçici heves için edinmek istiyorsanız muhtemelen birkaç aya kenara bırakacağınız için pek sorun yaşamazsınız.
Ek olarak kampseti sitesinde inceleme videoları eklenmiş, detaylı bilgi veriyor Osman hocamız. :)

Çok detaylı bilgi sahibi değilim bu alan hakkında fakat bilgim dahilinde fikir verebilirim. Attığınız iki modelde de blowback mekanizması yok. Yani atış yaptığınızda kızak oynamaz, o sekme hissini vermez. Tetiğe basmanızla bilyenin namludan çıkışı bir olur, alacağınız tek geri dönüş tüpten çıkan havanın sesi olacaktır. 150m/s atış hızına sahip olduğu söyleniyor, havalı tabancalarda gayet yeterli. Kağıt, plastik şişe gibi materyalleri deler. Uzun zamandır fiyatları takip ediyorum, başka önceliklerim olduğu için alamıyorum. Şu an bu fiyat aralığındaki havalı tabancaların sektörün en dipleri olduğunu belirtmem gerekiyor. Gerek hissiyat gerek performans bakımından profesyonel talepleri karşılayamıyorlar. Tabii geçici heves için edinmek istiyorsanız muhtemelen birkaç aya kenara bırakacağınız için pek sorun yaşamazsınız.
Ek olarak kampseti sitesinde inceleme videoları eklenmiş, detaylı bilgi veriyor Osman hocamız. :)

Blowback olmadığını biliyorum hocam benim amacım hevesimi almak ve ara sıra bahçede şişe devirmek eğer seversem ileride yüksek bütçelere de çıkabilirim benim şu an bulduğum modeller bunlar sizin tavsiyeleriniz varsa onlara da yönelebilirim bir de sıg sauer modelinin çıkış hızı 120 m/s bu yeterli olur mu yoksa ekol es P92 modelini mi alayım?

Blowback olmadığını biliyorum hocam benim amacım hevesimi almak ve ara sıra bahçede şişe devirmek eğer seversem ileride yüksek bütçelere de çıkabilirim benim şu an bulduğum modeller bunlar sizin tavsiyeleriniz varsa onlara da yönelebilirim bir de sıg sauer modelinin çıkış hızı 120 m/s bu yeterli olur mu yoksa ekol es P92 modelini mi alayım?
Söylediğim gibi bu fiyat aralığındaki modellerin hepsi çok yakın performanstalar. Hızları ortalama aynı olacaktır. Sig Sauer daha bir şık duruyor bence. Zevk meselesi tabii, Baretta imitasyonunu daha çok seviyorsanız onu alabilirsiniz.

Söylediğim gibi bu fiyat aralığındaki modellerin hepsi çok yakın performanstalar. Hızları ortalama aynı olacaktır. Sig sauer daha bir şık duruyor bence. Zevk meselesi tabii, baretta imitasyonunu daha çok seviyorsanız onu alabilirsiniz.

Anladım hocam zaten bu fiyat bandında çok fark olmasını beklemiyorum P92 150 m/s iken sig sauer 120 m/s idi çok fark olur mu diye merak etmiştim.

Bir de hangi siteden alayım satış sonrası destek hangisinde daha iyi @Reddywich

Anladım hocam zaten bu fiyat bandında çok fark olmasını beklemiyorum P92 150 m/s iken sig sauer 120 m/s idi çok fark olur mu diye merak etmiştim.

Bir de hangi siteden alayım satış sonrası destek hangisinde daha iyi @Reddywich
Çok fark olacağını sanmıyorum ama içinize sinmiyorsa P92 modelini tercih edebilirsiniz. Siteler hakkında bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı