1000 TL'ye Kasa Fanı Tavsiyesi

Süleyman Yusuf

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
6 adet kasa fanı satın almak istiyorum. Kasam DLX21-Mesh. Arta kalan fanları da satacağım.
Ön tarafa 3 adet 120 mm veya 140 mm takılabiliyor. Fakat fanlar mesh yapıya çok yakınlar. Bunu göz önünde bulundurmanız iyi olur.
Arka tarafa 120 mm veya 140 mm takılabiliyor ancak üst tarafta sıvı soğutma olduğu için arkaya 140mm sığdıramıyorum. Normal 120mm veya Slim 140mm sığabilir ancak. Buradaki fanı içeri üfleyecek şekilde ayarlayacağım, bu yüzden de filtre de alacağım. Onun için aklımda şu var; https://www.hepsiburada.com/tx-14-c...i-txccff04-p-HBV00000SBTKJ?magaza=Hepsiburada
Bunun sebebi ise üst taraftan ve kasanın yan kısmandan 5 adet fan dışarıya üflüyor olması. Eğer egzoz olarak kalırsa arka taraftaki fan içerideki sıcak havayı değil soğuk havayı dışarıya üflüyor.
Bir adet fan ekran kartımın üstündeki belleklere hava üfleyecek.
Bir adet de kasanın ön alt kısmından içeriye doğru hava üfleyecek.

Aradığım özellikler; sessiz, performans ve RGB.

Aşırıya kaçmayacak önerilerinizi bekliyorum. Ortalama 1000-1.500 harcayabilirim. Ne kadar az o kadar iyi. (Aklıma yatarsa bütçeyi biraz daha esnetebilirim.) Zaten diğer fanları da satacağım için oradan da 600-800 geri gelecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 adet kasa fanı satın almak istiyorum. Kasam dlx21-mesh. Arta kalan fanları da satacağım.
Ön tarafa 3 adet 120 mm veya 140 mm takılabiliyor. Fakat fanlar mesh yapıya çok yakınlar. Bunu göz önünde bulundurmanız iyi olur.
Arka tarafa 120 mm veya 140 mm takılabiliyor ancak üst tarafta sıvı soğutma olduğu için arkaya 140mm sığdıramıyorum. Normal 120mm veya Slim 140mm sığabilir ancak. Buradaki fanı içeri üfleyecek şekilde ayarlayacağım, bu yüzden de filtre de alacağım. Onun için aklımda şu var; https://www.hepsiburada.com/tx-14-c...i-txccff04-p-HBV00000SBTKJ?magaza=Hepsiburada
Bunun sebebi ise üst taraftan ve kasanın yan kısmandan 5 adet fan dışarıya üflüyor olması. Eğer egzoz olarak kalırsa arka taraftaki fan içerideki sıcak havayı değil soğuk havayı dışarıya üflüyor.

Aşırıya kaçmayacak önerilerinizi bekliyorum. Ortalama 1000-1.500 harcayabilirim. Ne kadar az o kadar iyi. (aklıma yatarsa bütçeyi biraz daha esnetebilirim.) Zaten diğer fanları da satacağım için oradan da 600-800 geri gelecek.

Arctic P12 PWM PST ACFAN00120A 12cm Kasa Fanı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bundan altı tane alabilirsin güzel fanlar.

6 adet kasa fanı satın almak istiyorum. Kasam dlx21-mesh. Arta kalan fanları da satacağım.

Aşırıya kaçmayacak önerilerinizi bekliyorum. Ortalama 1000-1.500 harcayabilirim. Ne kadar az o kadar iyi. (aklıma yatarsa bütçeyi biraz daha esnetebilirim.) Zaten diğer fanları da satacağım için oradan da 600-800 geri gelecek.

1000 TL gibi bir bütçeye Aerocool Astro 12 Pro kitini tavsiye edebilirim.

Fan işinin kralı Noctua ve Be-Quite'tır. Hem sessiz hem de hava geçirgenliği çok iyidir. Tek sorun sizin istediğiniz gibi RGB modelleri yok.

1000 TL gibi bir bütçeye Aerocool Astro 12 Pro kitini tavsiye edebilirim.
Bütçeyi 2k'ya kadar esnetebilirim. RGB tercihim.

Fan işinin kralı Noctua ve Be-Quite'tır. Hem sessiz hem de hava geçirgenliği çok iyidir. Tek sorun sizin istediğiniz gibi RGB modelleri yok.
Kasada zaten 5 adet RGB olmayan fan var. Belleklerde RGB değil. Bari geriye kalan fanlar RGB olsun istiyorum.

Kasa varken, Be-Quite kullanmıştım güzeldir. Memnun kaldım. Sessiz ve serin çalıştırır kasayı.

photo_2022-12-19 23.55.58.jpeg

Bütçeyi 2k'ya kadar esnetebilirim. RGB tercihim.

Kasada zaten 5 adet RGB olmayan fan var. Belleklerde RGB değil. Bari geriye kalan fanlar RGB olsun istiyorum.
ozaman bu.

ozaman bu.
Bu fanları almamın bana bir faydası yok, kasamla gelen fanlar ile aynı gibiler zaten.

Bütçeyi 2K'ya kadar esnetebilirim. RGB tercihim.

Aerocool Astro 12 fanları gerçekten harika sogutuyorlar ve ARGB fanlar mükemmeller. 2 hafta önce 6 adet aldım. Ekran kartım 8 derece daha serin çalışıyor. 6 7 adet modu var fanların kumanda ile geliyor. 6 adet fan ekstra kontrolcu ve kumanda kabaca 1100 TL civarında sanıyorum.

Geri
Yukarı