1050 Ti Bilgisayar oyunlarda gücü kesiyor

CVS0097

Kilopat
Yer
DENİZLİ
Daha fazla  
Meslek
Elektirik tesisatçısı
Odada masaüstü bilgisayar kullanıyorum ,oyunda yükte prize başka bir cihaz taktığımız zaman bilgisayar kapanıyor. Sadece açma kapama ışığı yanıyor. Fişi söküp 5 dk sonra açıyorum. Diğer cihazı çıkardığımda sorunsuz kullanıyorum, örneğin hem soğutucu vantilatör ile bilgisayarı yükte kullanamıyoruz yine kapanıyor. Sadece internette filan geziyorum, sorun yok ama oyunda direkt güç kesiyor iki cihaz ile. Sadece bilgisayarı çalıştırıp saatlerce hatta 1 gün oyun oynasam dahil kapanmıyor, iki cihaz çalıştığı zaman kapanıyor. Buna kızıp tesisatı dahi komple pano dahil değiştirdim, çözüm bulamadım.

Sistem
  • FX 8300 AM3 işlemci
  • 8+8 =16 GB RAM
  • MSI GTX Gaming 4 GB 1050 Ti
  • Zalman z3 plus kasa
  • Cooler Master 500 Watt +80 plus PSU
  • Gigabyt 970 am3 anakart var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara 5-6 ay önce fx 8300 GTX 1050 Ti 4 Gb; 8 gb RAM 500 Watt PSU Gigabyte ga 970 am3 anakart aldım önce asrock n68c-gs fx 4 gb RAM Fx 4300 350 Watt psu ekran kartsız kullandım. Isı değil en fazla 55 60 derece işlemci yükte.

Son düzenleme:
2. Diğer bilgisayar Asus b350 m-k Ryzen 2200 G RX 570 4 GB Asus rog strix 16 GB 3200 Mhz Corsair RAM Z3 kasa Zalman 650 Watt PSU +80 gold kuzenim kullanıyor yan bina da komşum bizim evde denedik o da aynı şekilde çalışıyor ilginç 2.Bilgisayar ve bende ki kasa ora da sorunsuz çalışıyor bizim evde ise saç kurutma makinası çalıştırdığım da ise aynı ikisi de kendini kapatıyor.

Son düzenleme:
Ben de ki vantilatör ile hemen oyuna girer girmez kapatıyor başka cihazlar ile 15-30 DK içinde kapatıyor ilginç durum. [emoji23][emoji23][emoji23]

Ben de sadece bilgisayar da oyun oynarken oda da ki diğer cihazları kapatıyorum, normal kullanımda sorun yok o zaman diğer cihazları kullanabiliyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı