1080P Monitöre Geçilmeli mi?

lebender_toter1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende Ryzen 3 1200 ve RX 550 sistem var. Şu an ki monitör 5 ms 60 Hz 1366x768 ve artık adamı görür görmez ölmekten bıktım. (Noob değilim, pro da) Sizce para biriktirip 1 ms 75 1080P geçme zamanı gelmiş midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunu oynuyorsunuz? Counter-Strike Global Offansive oyununu oynuyorsanız evet geçmelisiniz. Ekran kartınız sanırım size CS:GO'da 75 FPS verecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 7-8 yıl 1440x900 kullandım. 9 ay önce Asus VG248QE aldım. Hem 60Hz'den 144Hz'e geçtim, hem de 1440x900'den 1080p'ye geçtim. Çok güzel oldu. Bence 1080p bir monitör almalısınız. Ama FPS'iniz düşecektir, bunu da göz önünde bulundurun.

İnternette bir şeyler okuyor veya internetten satın almak gibi bir şeyler yapıyorsan gerek yok 480p bile yeterli olur ancak internette video izliyor, oyun oynuyor veya çözünürlük gerektiren bir şey ile zaman geçiriyorsan 1080p, 2K veya 4K gibi çözünürlükler senin seçinimine göre değişiklik gösterebilir. Şunu da söyleyeyim; Her zaman yüksek çözünürlüklü monitör daha iyidir ve örneğin: Ekran kartın 480p destekliyordur. Sen yinede 4K monitör alablirsin. Bunu ekran kartı ile ilgisi yoktur.

Bence geçmelisin hocam.
Yani beraber geçmeliyiz :)
Bende bıktım artık 1366*768 ( 18.5 inç )
Adamı net bir şekilde görmem için monitörün içine girmeye çalışıyorum :)
İnternet kafeye gidiyorum Zulada kötü silahım bile olsa pro oluyorum, eve geldiğimde oyundan soğuyorum resmen :)
Espor tarzı oyunlar için 1080P 'ye geçme vakti gelmiş ...

Hangi oyunu oynuyorsunuz? Counter-Strike Global Offansive oyununu oynuyorsanız evet geçmelisiniz. Ekran kartınız sanırım size CS:GO'da 75 FPS verecektir.

Hayır ultrada 1080p de 130 fps veriyor youtube dan baktım.

Sağ olun arkadaşlar bütçem olur olmaz alıcağım hepimize Allah inşallah i9 9900K yı,
Z390 anı, Rtx 2080 ti yayı,32gb rami,Dünyanın en güzel RGB kasasını ve 0,01 ms 400hz 8K monitör nasib eder.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı