1080P'den 2K'ya geçilir mi?

Arkadaşlar merhaba. Ben 1080P'ye çok alışkınım. FPS'te oynadığım için seviyorum. Fakat 2K'da aklımı kurcalıyor. Halihazırda MSI MAG 251RX 240Hz kullanıyorum 1080p 24 inç. Geçmeye gerek var mı 2K'ya? Düşündüğüm monitör MSI G274qpx 27 2K 240Hz. Çok büyük gelir mi FPS için ve değer mi? Hikayeli oyun, FPS ve film için kullanacağım.

Sistem;
R7 7800x3D.
RTX 4070 Gaming X Trio.
G.Skill 6400 MHz RAM 2X16.
Samsung 990 Pro 1TB.
X670e Carbon Wi-Fi

Neden 1080p oynuyorsunki zaten git 2K, 4K oyna bu sistem canavar.

Arkadaşlar merhaba. Ben 1080P'ye çok alışkınım. FPS'te oynadığım için seviyorum. Fakat 2K'da aklımı kurcalıyor. Halihazırda MSI MAG 251RX 240Hz kullanıyorum 1080p 24 inç. Geçmeye gerek var mı 2K'ya? Düşündüğüm monitör MSI G274qpx 27 2K 240Hz. Çok büyük gelir mi FPS için ve değer mi? Hikayeli oyun, FPS ve film için kullanacağım.

Sistem;
R7 7800x3D.
RTX 4070 Gaming X Trio.
G.Skill 6400 MHz RAM 2X16.
Samsung 990 Pro 1TB.
X670e Carbon Wi-Fi

4070 ile 2K iyi gider. Neden geçilmesin?

Genelde FPS oyunu oynayan biri için 4K monitör yavaş kalır. Yüksek grafik ve renk kalitesi yavaş hissettirir FPS oyunlarında.
2K monitör olur. Baktığınız MSI karma kullanım için uygundur.
Alternatif olarak LG sunarım.

1080P'den direkt 4K monitör kullanımına geçtim günlük olarak 1080p 240Hz monitör kullanıyorum. 2K'da kullandım fark var ama 4K cidden çok daha keyifli ve keskin bir çözünürlük 1080P'den 4K monitöre geçmeni öneriyorum.
Hocam ben 27 yaşındayım, 1080P 24 benim hep idealim olmuştur ama hepte derler 2K geç diye. O kadar fark var mı?

Genelde FPS oyunu oynayan biri için 4K monitör yavaş kalır. Yüksek grafik ve renk kalitesi yavaş hissettirir FPS oyunlarında.
2K monitör olur. Baktığınız MSI karma kullanım için uygundur.
Alternatif olarak LG sunarım.
Hocam ben CS2, FIFA ve Mortal Kombat online oynuyorum. Bunların yanında yeni hikayeli oyun oynuyorum. Şimdi MAG 251RX var bende. Satışı da artık yok. Olur da 2K alışamazsam bir daha bu tarz monitör de bulamam satarsam. Kesin olarak geçilmeli mi sizce 2K'ya?

Hocam ben CS2, FIFA ve Mortal Kombat Online oynuyorum. Bunların yanında yeni hikayeli oyun oynuyorum. Şimdi MAG 251RX var bende. Satışı da artık yok. Olur da 2K alışamazsam bir daha bu tarz monitör de bulamam satarsam. Kesin olarak geçilmeli mi sizce 2K'ya?

Kullandığın monitörü zamanında ben önermiştim sanki diye hatırlıyorum.
MAG serisini hep övmüşümdür. Elindekinin hazzını kolay kolay alamazsın.
Sana tavsiyem elindekini satma ama 2K monitör de yanında bulundur.
MAG serisinden yola devam et. Çift monitör yap. Oyun ve kullanım şekline göre aralarında git gel.

Kullandığın monitörü zamanında ben önermiştim sanki diye hatırlıyorum.
MAG serisini hep övmüşümdür. Elindekinin hazzını kolay kolay alamazsın.
Sana tavsiyem elindekini satma ama 2K monitör de yanında bulundur.
MAG serisinden yola devam et. Çift monitör yap. Oyun ve kullanım şekline göre aralarında git gel.
Evet siz önermiştiniz hatta 1080P için en iyilerin başında demiştiniz. Şimdi bütçem açıkçası satmazsam alamayacak düzeyde. İkilemdeyim bu durumda olsanız ne yapardınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı