11. sınıfı bırakıp sanayiye gitmek mantıklı mı?

ouz516

Centipat
Daha fazla  
11. sınıf öğrencisiyim iyi kötü bir lise okuyorum ailem sürekli beni ders konusunda darlıyor. Ders çalışayım diye akşam dışarı çıkmama bile izin vermiyorlar. Benden 4 yaş büyük bir abim var o da iyi bir üniversitede tıp okuyor. Ailem de benden aynı performansı bekliyor ama benim derslerim kötü (ortalamam 76). Sizce her şeyi bırakıp babamın sanayideki dükkanına gitmek mantıklı mı? Önceden de çalışmıştım zor bir iş ama okulda çok stresli seneye üniversite sınavı var TYT bitireceğim AYT bitireceğim. Sizce bunları bırakıp sanayiye gitmeye değer mi yoksa okumak daha mı mantıklı?

11. sınıf öğrencisiyim iyi kötü bir lise okuyorum ailem sürekli beni ders konusunda darlıyor. Ders çalışayım diye akşam dışarı çıkmama bile izin vermiyorlar. Benden 4 yaş büyük bir abim var o da iyi bir üniversitede tıp okuyor. Ailem de benden aynı performansı bekliyor ama benim derslerim kötü (ortalamam 76). Sizce her şeyi bırakıp babamın sanayideki dükkanına gitmek mantıklı mı? Önceden de çalışmıştım zor bir iş ama okulda çok stresli seneye üniversite sınavı var TYT bitireceğim AYT bitireceğim. Sizce bunları bırakıp sanayiye gitmeye değer mi yoksa okumak daha mı mantıklı?
En azından Liseyi bitirmen senin için daha mantıklı.

2 senen kalmış liseni bitir ya da açık lise başvuruları hala devam ediyorsa oradan dene en son kapandıydi başvuruları.

Okulu bırakıp babanın yanına gidersen bir ömür bir baltaya sap olamayıp babasının iş yerinde takılan evlat olursun. En azından liseyi bitir mesleğiniz ile alakalı bir önlisans kazan sonra git.

Okulu bırakma, lise mezunu ol sadece TYT çalış Max 300 puan al (emin değilim ama 250 de yetiyor olabilir) polislik sınavlarına gir polis ol veya KPSS'ye gir devlet memuru ol sanayide çalışmana gerek yok bana kalırsa.

Sanayide iş yaparken zevk alıyosan git sanayi gibi deyip geçme tanıdığım deli gibi para kazanan insanlar var ama bu karamsarlığın ortalaman yüzündense ortalaman düşük değil.

Geri
Yukarı