115V ayarına alınca PSU Patlaması

Normalde 230v gelir prizden. Sen onu 115v'a alınca PSU patladı.

Yeni bir PSU alınca bakarsın yanıp yanmadıklarına. İşte böyle dandik PSU'lar evrensel değil. O yüzden arkada bir switch var... Onu sen ABD standardı yapınca da bum...
ABD standardı 115V mı? Öğrendiğim iyi oldu.

Aynı sorun bende de olmuştu kardeşim anakartımda bi sıkıntı yok herşey tamamen çalışması gerektiği gibi çalışıyor. Ama her seferinde benim kadar şanslı olabileceğini garanti edemem. Ben PSU değiştirdiğimde hiçbir sıkıntı olmadan PC çalıştı. Bi' dene derim.

Aynı sorun bende de olmuştu kardeşim anakartımda bi sıkıntı yok herşey tamamen çalışması gerektiği gibi çalışıyor. Ama her seferinde benim kadar şanslı olabileceğini garanti edemem. Ben PSU değiştirdiğimde hiçbir sıkıntı olmadan PC çalıştı. Bi' dene derim.
Kardeşim malesef senin kadar şanslı değilim.Psu ile anakart da yanmış.Ama diğerleri sağlam.Bende yeni bir psu ve anakart alıp kullanmaya başladım.

bence sisteminde hiç bir sorun yok şöyleki psu muhtemelen pcyi çalıstıracak güce sahip olmadığı için psu yandı sistem yanamaz çünkü sistemin kapasitesinin altında enerji verdiği için böyle oldu yeni psu ile düzelecektir

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı