1200 TL M.2 SSD önerisi

Makaleler
2
Daha fazla  
Yakın zamanda anakart değişmeyi düşünüyorum, şöyle güzelinden bir M.2 önerirseniz sevinirim.

Şunu buldum, adam dibimde resmen, 1200TL'ye kadar 0 öneriye açığım.
Hocam wd green'i ana depolama için tavsiye etmiyorum. Diğer hocamın tavsiye ettiği gibi exceria G2, legend 700-750, firecuda 510, mp510 gibi modellere bakabilirsiniz. Bu bütçede MSI on spatıum m390 ssd'den uzak durun bayağı sıkıntılı. Bir arkadaşım kullanıyor. SSd'nin sağlığı çok hızlı yediğini ve bir tık sıcak olduğunu söylemişti. Dediğim modeller iyidir. 2.el çok uygun olmadığı sürece zaten sıfırlar ile fiyatı aynı yazılıyor. 0 almaya bakın.

Hocam WD Green'i ana depolama için tavsiye etmiyorum. Diğer hocamın tavsiye ettiği gibi Exceria g2, Legend 700-750, FireCuda 510, MP510 gibi modellere bakabilirsiniz. Bu bütçede MSI on Spatium M390 SSD'den uzak durun bayağı sıkıntılı. Bir arkadaşım kullanıyor. SSD'nin sağlığı çok hızlı yediğini ve bir tık sıcak olduğunu söylemişti. Dediğim modeller iyidir. 2.el çok uygun olmadığı sürece zaten sıfırlar ile fiyatı aynı yazılıyor. 0 almaya bakın.

İletmiş olduğu SSD'ler iyi. SSDs
Buradan da kontrol edebilirsin tier listtekilere.

WD SN350 giriş seviye bir SSD, ''basic'' işler için iş görür. 875 TL'ye alınabilir ancak 1.200 TL bütçeye daha iyi modeller alınıyor, WD SN350 tercih etmezdim bu bütçede.

Eğer 1.200 TL'yi asla aşamam dersen bunu tercih edebilirsin.

SN350'den bir farkı yok bunun da. Aynı şeyin laciverti. SN350 tavsiye etmiyorum deyip Legend 700 tavsiye etmeniz komik olmuş.

Herkese teşekkürler, aradaki farkı vermeye değer mi? 2 sene gibi süre sonra kökten değişmeyi düşünüyorum çoğu parçayı, 2 sene içinde elimdeki Netac SSD gibi bozulma yapar mı? 1K ya da 0 Intel M.2 SSD buldum onlar iyi midir yoksa direk Exceria mi alayım?
Hocam Intel ssd'ler de iyidir lakin biraz eski model oluyorlar maalesef. Eğer ki elinizdeki SSD de sağlık ve hız bakımından sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin. Sizi 2 sene boyunca tutar diye düşünüyorum. MP 510 ve ya exceria G2 sağlam modellerdir. Ama sizin de dediğiniz gibi kökten değişiklik yapacaksanız paranız cebinizde kalsın komple toplarken daha iyi bir şey alırsınız.

WD SN350 giriş seviye bir SSD, ''basic'' işler için iş görür. 875 TL'ye alınabilir ancak 1.200 TL bütçeye daha iyi modeller alınıyor, WD SN350 tercih etmezdim bu bütçede.

Eğer 1.200 TL'yi asla aşamam dersen bunu tercih edebilirsin.

SN350'den bir farkı yok bunun da. Aynı şeyin laciverti. SN350 tavsiye etmiyorum deyip Legend 700 tavsiye etmeniz komik olmuş.
Legend 700 de çok giriş seviyesi bir ürün olsa da sn350 den biraz daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca indirimlerle vs. legend 700 çok uyguna gelebiliyor. 700 olan tercih edilmese bile 750 olan moodel biraz daha eli yüzü düzgün. O tercih edilebilir. "KİBAR" uyarınız için teşekkür ederim.

Hocam Intel SSD'ler de iyidir lakin biraz eski model oluyorlar maalesef. Eğer ki elinizdeki SSD de sağlık ve hız bakımından sıkıntı yoksa kullanmaya devam edin. Sizi 2 sene boyunca tutar diye düşünüyorum. MP 510 veya Exceria G2 sağlam modellerdir. Ama sizin de dediğiniz gibi kökten değişiklik yapacaksanız paranız cebinizde kalsın komple toplarken daha iyi bir şey alırsınız.

Legend 700 de çok giriş seviyesi bir ürün olsa da SN350'den biraz daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca indirimlerle vs. Legend 700 çok uyguna gelebiliyor. 700 olan tercih edilmese bile 750 olan moodel biraz daha eli yüzü düzgün. O tercih edilebilir. "KİBAR" uyarınız için teşekkür ederim.

M.2 şart şu an bana, Netac SSD öldü ölecek, A400 desen laptopta kullanırken beni tilt etti garanti M.2 SSD lazım bana. Intel 660p SSD (512 GB) şunu buldum 1K ya ama pek iyi değil sanırım, 200TL'den kac miyim Exceria alayım en iyisi.

M.2 şart şu an bana, Netac SSD öldü ölecek, A400 desen laptopta kullanırken beni tilt etti garanti M.2 SSD lazım bana. Intel 660p SSD (512 GB) şunu buldum 1K ya ama pek iyi değil sanırım, 200TL'den kac miyim Exceria alayım en iyisi.
Hocam dediğim gibi Intel eski olduğu için tercih edilmemeli paradan kaçmayın kioxia ve ya Corsair SSD'lerden birisini alın.

QLC NAND'lı bu hocam, almayın.
Hocam dediğim gibi Intel eski olduğu için tercih edilmemeli paradan kaçmayın kioxia ve ya Corsair SSD'lerden birisini alın.
MP510'un fiyatından haberdar mısın? En iyi tercih Exceria gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı