14 yaşında 1.77 boy 88 kilo normal mi?

Kilo verirken yağ, kas ve su kaybın olur kas kaybetmemeye çalış yüksek proteinli beslen. Ayrıca eğer göbeğinin yanlarında simit gibi bir şekil var ise bu ödemdir yani su. İlk hafta 2 3 kilo verirsin sonrasında yavaşlar. 1 ay sonunda rahat 5 6 kilo verirsin. Ayrıca tuz baharat çay kahve de tüketme fazla ödem için de fazla su iç.

Tamamdır hocam bende nasıl bir hafta olmadan 2.5 kilo attım diye şaşırmıştım.

Kilo verirken yağ, kas ve su kaybın olur kas kaybetmemeye çalış yüksek proteinli beslen. Ayrıca eğer göbeğinin yanlarında simit gibi bir şekil var ise bu ödemdir yani su. İlk hafta 2 3 kilo verirsin sonrasında yavaşlar. 1 ay sonunda rahat 5 6 kilo verirsin. Ayrıca tuz baharat çay kahve de tüketme fazla ödem için de fazla su iç.

Haftada 5 kilo atamazsın. Atsan bile bunun 1 kilosu yağdan kalanı kas ve sudur. Hızlı vermeye sakın çalışma çok pişman olursun sarkma vb olur.

Tamamdır hocam teşekkürler.

Arkadaşlar 14 yaşındayım. 88.5 kiloyum, boyum ise 1.77 cm. Sizce normal mi kilo vermeye değer mi? Yoksa yaşıtım olarak normal mi? İleride kilom sıkıntı yaratır mı?
Değil ben 1.86'yım 73 kiloyum kilo vermen lazım.
Fakat 2010'luysan sonradna boy oluyor ben 7. Sınıfta iken kiloluydum 8. Sınıfın sonunda boyum uzadı kilodan eser kalmadı.

Bende 15 yaşındayım boy 177 83 kiloyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.73 gayet Türkiye ortalaması bir boy. Bu kadar kafasına takmaması ve durumu kabullenmesi gerekiyor. Mevcut durumunu diğer insanların kilosuna saldırarak değiştiremezsin. Zayıflık ve aşırı kilo ikisi de kötü şeyler. Bir gerçekte şudur ki mevcut kilosu ne kadar normalde olsa sağlıklı olmayan birçok insan var. Özellikle Türkiye'de ve özellikle spor salonlarında dışarıdan sağlıklı gibi gözükse de yanlış beslenme ve yanlış ürün kullanımı sebebiyle bunu çok görüyoruz. Vücut geliştirme özelinde konuşursak eğer belli bir kilo sonrasında kütle yüksek yoğunlukla kas temelli olsa bile alınması gereken kalori miktarı çok arttığı için sağlıklı kalmak zorlaşıyor. Arkadaşın dediği gibi zargana olmak yok 88 kilosun yemeye devam et diye bir şey yok yani. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı