14 Yaşında Nasıl Kas Geliştirilir?

Vexina

Hectopat
Boyum 1.62, kilom 42 civarıydı. Nasıl hızlı bir şekilde kas yapabilirim? Gün içerisinde 100-150 şınav çekmek ekstra olarak sitenin spor salonunu kullanmak yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor yapmaya devam et bir yerden sonra iştahın açılacak hep öyle oluyor o sırada kalorili yiyecekler tercih et pilav ye yanında et veya tavuk ye bulgur ye bunlar kilonu arttırabilecek yemekler.

Bulk'a girebilirsin bence. Kilo alamıyorum ne kadar yesemde diyorsan yağ oranı düşük yüksek kalorili ürünler tüketebilirsin. Örneğin kahvaltıda sadece 100 gram yulaf ve 100gr fitnut toplamda 1400 civarı kalori yapıyor.

Bulk'a girebilirsin bence. Kilo alamıyorum ne kadar yesemde diyorsan yağ oranı düşük yüksek kalorili ürünler tüketebilirsin. Örneğin kahvaltıda sadece 100 gram yulaf ve 100gr fitnut toplamda 1400 civarı kalori yapıyor.

Hocam ucuza yüksek kalorili yiyecekler önerebilir misiniz? Marketlerde satılan.

Pirinç, patates, tam buğday ekmeği, yulaf, buğday ruşeymi, makarna, kinoa ve baklagiller, zeytin yağı, şekersiz fıstık ezmesi, pirinç unu iyi kaynaklardır. Şahsen ben hepsini yemiyorum genelde şekersiz fıstık ezmesi ve pirinç tercihim oluyor eğer sende benim gibi çok yemek istemezsen shake yapabilirsin yulaf, fındık, süt, kakao, muz, şekersiz fıstık ezmesi ile shake yapabilirsin tadıda fena olmuyor biraz daha tatlı olsun dersen bal atabilirsin azcık. Yanlış bilgim varsa kusuruma bakmayın :)

pirinç, patates, tam buğday ekmeği, yulaf, buğday ruşeymi, makarna, kinoa ve baklagiller, zeytin yağı, şekersiz fıstık ezmesi, pirinç unu iyi kaynaklardır. Şahsen ben hepsini yemiyorum genelde şekersiz fıstık ezmesi ve pirinç tercihim oluyor eğer sende benim gibi çok yemek istemezsen shake yapabilirsin yulaf, fındık, süt, kakao, muz, şekersiz fıstık ezmesi ile shake yapabilirsin tadıda fena olmuyor biraz daha tatlı olsun dersen bal atabilirsin azıcık. Yanlış bilgim varsa kusuruma bakmayın :)

Hocam ben yemek yapamıyorum, annemde her gün tavuk pilav yapmaz. Atıştırmalık tarzı şeyler önerebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı