144+Hz 1ms IPS monitör önerisi

Melon Musk

Hectopat
İyi günler,min 144 Hz IPS 1ms G-Sync monitör arıyorum şu iki monitör arasında kaldım:

ViewSonic XG270 ve LG 27GL850-B 27

4K bandında bu 2 monitörden hangisini tavsiye edersiniz veya başka alternatifler de var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
(RPG oyunlar ve grafik tasarım için kullanmak istiyorum)

Son düzenleme:
Ekran kartı nedir? Bu bütçelere çıkabildiğinize göre sisteminiz de sağlamdır, 2k almanızı önerebilirim ekran kartınızı belirtirseniz.

İlk attığınız monitör FHD diğeri ise 2K, hangi çözünürlükte bir monitör istiyosunuz?

Ekran kartını henüz temin etmedim fakat duruma göre rtx3060 veya 2070s kullanmayı planlıyorum.Bu ekran kartları ile full hd monıtor kullanmak pek mantıklı değil fakat yabancı formlarda wievsonic'in daha iyi bir hdr'ı olduğunu okudum o yüzden biraz da arada kaldım.
Ekran kartı nedir? Bu bütçelere çıkabildiğinize göre sisteminiz de sağlamdır, 2k almanızı önerebilirim ekran kartınızı belirtirseniz.

İlk attığınız monitör FHD diğeri ise 2K, hangi çözünürlükte bir monitör istiyosunuz?

Asus TUF GAMING VG259QM 24,5”, 280 hz, IPS, 1 ms, G-Sync, HDR, 3000 TL.
1000 lira fazla verip 144 hz monitör bakmanız ilginç.
diğeri ise 2K, hangi çözünürlükte bir monitör istiyosunuz?
LG 27GL850-B 1440p QHD bir monitör. İnsanların neden bunu ısrarla yanlış söylediğini anlayamıyorum, 2K = 2048 x 1080 piksel demek ve bu çözünürlükte bir monitör yok.
Online rekabetçi oyunlar oynayacaksanız asla QHD bir monitöre bakmayın, arkadaş ne için kullanacağını bile bilmeden “2k almanızı öneririm” demiş fakat online oyun oyanacaksanız QHD kullanamazsınız, monitörü film, dizi için kullanacaksanızda bu kadar para verip yüksek hz almaya gerek yok, 60 hz 4k monitörlere bakın.

Ekran kartını henüz temin etmedim fakat duruma göre rtx3060 veya 2070s kullanmayı planlıyorum.Bu ekran kartları ile full hd monıtor kullanmak pek mantıklı değil fakat yabancı formlarda wievsonic'in daha iyi bir hdr'ı olduğunu okudum o yüzden biraz da arada kaldım.

3060 VS 2070 Super kas gücü olarak aynı performans olacaklar birbirine, 3060'ın Ray Tracing çekirdekleri tabi ki daha fazla olabilir ama GPU çekirdekleri aynı. Ben 2070 Super ile 2K'da gayet iyi performans alıyorum. Bu arada 2K bambaşka bir deneyim, kullanan FHD'ye geri dönmek istemeyecektir.

ASUS TUF Gaming VG259QM 24, 5”, 280 Hz, IPS, 1 ms, G-Sync, HDR, 3000 TL.
1000 lira fazla verip 144 Hz monitör bakmanız ilginç.

LG 27GL850-B 1440P QHD bir monitör. İnsanların neden bunu ısrarla yanlış söylediğini anlayamıyorum, 2K = 2048 X 1080 piksel demek ve bu çözünürlükte bir monitör yok.
Online rekabetçi oyunlar oynayacaksanız asla QHD bir monitöre bakmayın, arkadaş ne için kullanacağını bile bilmeden “2K almanızı öneririm” demiş fakat Online oyun oyanacaksanız QHD kullanamazsınız, monitörü film, dizi için kullanacaksanızda bu kadar para verip yüksek HZ almaya gerek yok, 60 Hz 4K monitörlere bakın.
İyi günler açıkcası ne için kullanıcağımı sonradan düzenlediğim için arkadaş cevap yazdığında sorum biraz yalın kalmıştı daha çok RPG oyunlar az da olsa Online oyunlar ve grafik tasarım için kullanacağım o yüzden lg tarafında daha istekliyim.Henüz 1080 üzeri bir ekran kullanmadığım için aoc da hesaplı bir alternatif gözüküyor

Geri
Yukarı