144 Hz monitör alınır mı?

ysfszl

Centipat
Daha fazla  
60Hz monitöre sahibim, oyunları oynarken V-Sync açmadığımda kasıyor gibi hissediyorum, örneğin 70 FPS'den bir anda 65'e düşünce gözüme oyun kasılıyormuş gibi geliyor, 144 Hz monitör aldığımda FPS'i kilitlediğimde 60Hz'den bir farkı olur mu, alırsam FPS'i kilitlememeli miyim? Teşekkürler.

65-70 FPS civarlarinda veren bir bilgisayarin varsa oyunlarda farkini cok az hissedersin veya belki de hissetmezsin ama FPS gerektirmeyen her senaryoda hissedersin, en basitinden masaustunde mouse imlecini hareket ettirerek.

60'tan 144'e geciste 60-144 FPS araligini hissedersin.

65-70 FPS civarlarinda veren bir bilgisayarin varsa oyunlarda farkini cok az hissedersin veya belki de hissetmezsin ama FPS gerektirmeyen her senaryoda hissedersin, en basitinden masaustunde mouse imlecini hareket ettirerek.

60'tan 144'e geciste 60-144 FPS araligini hissedersin.

3060 ekran kartım var hocam sizce geçmeli miyim, 1080p de oynuyorum.

60Hz monitöre sahibim, oyunları oynarken V-Sync açmadığımda kasıyor gibi hissediyorum, örneğin 70 FPS'den bir anda 65'e düşünce gözüme oyun kasılıyormuş gibi geliyor, 144 Hz monitör aldığımda FPS'i kilitlediğimde 60Hz'den bir farkı olur mu, alırsam FPS'i kilitlememeli miyim? Teşekkürler.

Bir fark olmaz hocam eğer AAA oyunlar oynuyorsanız da zaten yeterli 60 FPS 144 Hz lacaksanız ekran kartınızın en azın 100-140 arası vermesi lazım ki bir anlamı olsun. Onun dışında V-Sync açabilirsiniz bende açıyorum daha akıcı oluyor ekran yırtılması da kayboluyor.

3060 ile nasıl 65-70 FPS aliyorsun? AAA oyun oynuyorsun sanirim agirlikli olarak.

Evet hocam multiplayer oyun oynamıyorum, singeplayer oyunlar ve oynayınca da ultraya alıyorum.

Bir fark olmaz hocam eğer AAA oyunlar oynuyorsanız da zaten yeterli 60 FPS 144 Hz lacaksanız ekran kartınızın en azın 100-140 arası vermesi lazım ki bir anlamı olsun. Onun dışında V-Sync açabilirsiniz bende açıyorum daha akıcı oluyor ekran yırtılması da kayboluyor.

Hocam yani 360 Hz monitörüm olsa V-Sync açarsam bir anlamı olmuyor yani?

FreeSync/G-Sync varken VSync artık pek ihtiyaç yok ama nasıl olsa monitörüm 144 üzeri verse monitör göstermiyor, FPS'de dalgalanma da olmasın derseniz sabitleyebilirsiniz ama burada esas konu sistemin ne kadar FPS verdiği. Sistem ortalama 50 FPS veriyorken hiçbirinin bir önemi kalmaz. 60 Hz. monitörden 144 Hz. monitöre geçince de ciddi fark olur ama bunu 144 Hz. geçince anlamanız zor. 144 Hz. monitörden 60 Hz. geçerseniz ya da aynı anda görebilirseniz o zaman daha iyi anlarsınız.

FreeSync/G-Sync varken V-Sync artık pek ihtiyaç yok ama nasıl olsa monitörüm 144 üzeri verse monitör göstermiyor, FPS'de dalgalanma da olmasın derseniz sabitleyebilirsiniz ama burada esas konu sistemin ne kadar FPS verdiği. Sistem ortalama 50 FPS veriyorken hiçbirinin bir önemi kalmaz. 60 Hz. Monitörden 144 Hz. Monitöre geçince de ciddi fark olur ama bunu 144 Hz. Geçince anlamanız zor. 144 Hz. Monitörden 60 Hz. Geçerseniz ya da aynı anda görebilirseniz o zaman daha iyi anlarsınız.

Hocam bu bahsettiğiniz özellikler 144 Hz monitöre mi özgü, ben oyunları oynarken hiç öyle bir ayar görmedim.

Evet hocam multiplayer oyun oynamıyorum, singeplayer oyunlar ve oynayınca da ultraya alıyorum.

Hocam yani 360 Hz monitörüm olsa V-Sync açarsam bir anlamı olmuyor yani?

Aynen öyle boşu boşuna para vermek gibi bir şey. Ekran kartınızın performansına göre monitör almalısınız ve AAA oyun oynuyormuşsunuz zaten 3060 ile yeterli 60 Hz.

Yeni konular

Geri
Yukarı