Çözüldü 14900K 4090 sistem oyunlarda belirli aralıklarla masaüstüne atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfener

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. 14900K 4090 128 GB ekran kartı mevcut sistemde, bütün testler yapıldı Memtest stres testleri aklınıza gelebilecek bütün yazılımsal testler yapıldı. BIOS vs. güncel şekilde fakat FPS oyunlarında CS2 Battlefield tarzı oyunlarda, bazen 30 dakikada bir bazen 2 saatte bir oyundan atmalar mevcut. Bu sorunun önüne bir türlü geçemedik, farklı bir fikri olan var mıdır? İyi Sosyaller.

14900k
4090
128g DD5
1200W PSU
360 sıvı soğutma boşta (30 derece işlemci)

Son düzenleme:
Selamlar. 14900K 4090 128 GB ekran kartı mevcut sistemde, bütün testler yapıldı Memtest stres testleri aklınıza gelebilecek bütün yazılımsal testler yapıldı. BIOS vs. güncel şekilde fakat FPS oyunlarında CS2 Battlefield tarzı oyunlarda, bazen 30 dakikada bir bazen 2 saatte bir oyundan atmalar mevcut. Bu sorunun önüne bir türlü geçemedik, farklı bir fikri olan var mıdır? İyi Sosyaller.

PSU kaç watt?

İşletim sisteminiz nedir? Atarken hata kodu var mı CS2 başlatma seçeneklerini silin ben OC yaptığım zaman kararsız kalınca CS2 de aynı sorunu yaşamıştım XMP kapatıp deneyin açıksa eğer PSU OCCT Power testi çalıştırın.

Çözüm
Bütün testler yapıldı, Windows 10 Pro Windows 10 Home, W11 Pro W11 Home hepsi kurulup denendi her iki işletim sisteminde de aynı sorun mevcut

Bütün testlerin yapıldığından eminseniz ve hepsi sorunsuz ise bizim elimizden bir şey gelir mi? Sanmıyorum. Eğer her şeyi tam olsaydı sorunda yaşamazdınız.

Sorumun cevabı bu büyük olasılıkla bekleyeceğiz yapacak bir şeyimiz yok. i7 işlemciye geçiş yapalım şimdilik.

Geri
Yukarı