15.000 TL'ye laptop önerisi

Hocam amacınız batarya verimliliği değilse h serisi işlemci tercih edebilirsiniz. Lenovo V15 güzele benziyor.

Hangi Lenovo hocam? Birisi 5825U diğeri 12500H.

Biri u serisi batarya verimliliği olan bir model, biri h serisi performans odaklı. Bataryası uzun gitsin, işlerimi rahatça görsün diyorsanız u serisi, batarya benim için ön planda değil diyorsanız h serisine bakabilirsiniz.

Hocam ben 12500H modeli alıp verimli modda kullansam batarya uzun gitmez mi zaten?

Orasını fazla bilmiyorum, incelemelere bakmanız daha uygun olur, kendi laptopumun eco moduna göre yorum yapıyorum.(Gaming laptop, o yüzden benim laptopuma göre değil de diğer incelemelere bakmak daha iyi olabilir)

@TheAltay Merhaba, ben de sizdeki monitörden aldım. Sağ üst köşede aralıklı iki tane siyah ölü piksel var. İlki çok belli oluyor sanırım ardışık iki ölü piksel olabilir yani esasında 3 tane de olabilir. Bu monitörü alan hemen hemen herkeste ölü piksel çıkıyormuş. Daha geçen gün ölü piksel sebebiyle LG 24GN65R-B monitörümü iade ettim. Sorum sizde ki ölü piksel arttı mı veya değişime yolladınız mı?

@TheAltay Merhaba, ben de sizdeki monitörden aldım. Sağ üst köşede aralıklı iki tane siyah ölü piksel var. İlki çok belli oluyor sanırım ardışık iki ölü piksel olabilir yani esasında 3 tane de olabilir. Bu monitörü alan hemen hemen herkeste ölü piksel çıkıyormuş. Daha geçen gün ölü piksel sebebiyle LG 24GN65R-B monitörümü iade ettim. Sorum sizde ki ölü piksel arttı mı veya değişime yolladınız mı?
Selamlar, bendeki tek bir pikselin sadece kırmızı sub-pixeli bozuk (bir piksel RGB olarak ayrılıyor ve R olan bozuk o tek pikselde). 14 günü geçtiği için değişim yapamadım. Şirketlerin belirli bir ölü piksel sayısına karşılık servis&değişim olayı var sanırsam. mesela 2 ölü piksel ya da 7 ölü sub-pikselli ekranı ücretsiz değiştiriyorlar ya da ücretsiz tamir ediyorlar gibi, o konuya fazla hakim değilim AOC'un ne sağladığına internetten araştırıp bakabilirsiniz. Teknoloji şans işi, kiminde çıkar kiminde çıkmaz. Bendeki ölü piksel artmadı ve artacağını da sanmıyorum. Zaten o pikselin kırmızı sub-pikseli ölü olduğu için sadece kırmızılarda belli oluyor. Artsa bile eğer garanti süresi içindeyken AOC'un belirttiği ölü piksel sayısına ulaşırsa servise yollarım yani şimdilik aklımdaki düşünce bu yönde. Öncelikle ölü pikselinizin türünü belirleyin. Kırmızı-mavi-yeşil-beyaz'larda siyah veya beyaz nokta olarak görünüyorsa tam ölmüş piksel demek oluyor, büyük ihtimalle tamire alınır veya değişimi yapılır eğer öyleyse.

Yeni konular

Geri
Yukarı