150 TL RGB fan ve şerit önerisi

Puggy

Hectopat
Daha fazla  
Kasamın üst kısmına 2 adet fan ve toplam 2 adet RGB şerit düşünüyorum. Anakartımda 1 adet boşta jrgb1 ve 2 adet sysfan 4 pin girişi var(birisine eksoz fan takılı onu da değiştirebilirim veya fan çoğaltıcıya takabilirim eğer gerekirse). Maksimum bütçem 150 TL, nasıl bir yol izlemem gerekir? fan çoğaltıcı vs. almalı mıyım hangi fan şerit tavsiye edersiniz fanı nereye şeridi nereye takmalıyım hiç bilgim yok bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Ek olarak, böyle bir şey buldum. Bu yeterli midir ? Anakart bağlantısı olması zorunlu değil.

Dark 2x12cm Ultra Bright RING RGB LED Fan, 1xRGB LED Şerit, Uzaktan Kumandalı RGB LED Kit (DKCKRGB02) - <span style='color:red;'>R</span> <span style='color:green;'>G</span> <span style='color:blue;'>B</span> - Bilgisayar Bileşenleri

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasamın üst kısmına 2 adet fan ve toplam 2 adet RGB şerit düşünüyorum. Anakartımda 1 adet boşta jrgb1 ve 2 adet sysfan 4 pin girişi var(birisine eksoz fan takılı onu da değiştirebilirim veya fan çoğaltıcıya takabilirim eğer gerekirse). Maksimum bütçem 150 TL, nasıl bir yol izlemem gerekir? fan çoğaltıcı vs. almalı mıyım hangi fan şerit tavsiye edersiniz fanı nereye şeridi nereye takmalıyım hiç bilgim yok bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Ek olarak, böyle bir şey buldum. Bu yeterli midir ? Anakart bağlantısı olması zorunlu değil.

Dark 2x12cm Ultra Bright RING RGB LED Fan, 1xRGB LED Şerit, Uzaktan Kumandalı RGB LED Kit (DKCKRGB02) - R G B - Bilgisayar Bileşenleri
Link deki fanlar güzel ama efekt verilmiyor ve sesi biraz fazla.

250TL civarında sadece fan olarak Xigmatek Galaxy Elite 3 var. Kullanmaktayım. Yüzlerce efekt var ve Dream Color RGB ışıklandırması var. Tavsiye ederim.

Black Friday indirimleri sırasında 30$'a satın almıştım fakat sonra iptal ettim siparişi. Değerlendirebilirsiniz, çok uygun fiyat. 6x12cm RGB fan + Fan kontrolör + Kumanda şeklinde. Zamanınız varsa tabi. Aliexpress linki.

Dark'ı kesinlikle önermiyorum. Dark Supernova kasam var ve fanları 1 ay sonra ses çıkarmaya başladı ( Fanlar bunun aynısı). Şuan kaliteli fiyat/performans kasa fanı arayışındayım. Bahsettiğim ses fanların hızından falan kaynaklı değil önce bilgisayar açılınca ses yapıp sonra susmaya başladılar şimdi de egzoz fanımdan ufak bir ses geliyor çalıştığı sürece. Bir tanesinin de RGB ledlerinden kırmızı olan bir ledi bozuldu.

Aerocool Orbit ARGB fanları alabilirsiniz.
Dark fanlar parasını kesinlikle hak etmiyor.

Dark yorumlarını okudum gerçekten sıkıntılı bi fanmış teşekkürler bilgiler için. Sanırım bütçeyi arttırmak gerekiyor, aigo serisini gördüm şu an aklımda onlar var. Aerocoolun da project7 seti var kafama yatan hemen hemen aynı fiyattalar ama aigoya çok övgü var. Soğutmaya da etkisi olsun istiyorum çünkü rx580 var ve antalyadayım yazın 90 dereceleri görmekten korkuyorum. Kontrolcu şart çünkü 3 fan + 2 yada 1 şerit düşünüyorum ve 2 sysfan 1 jrgb girişine sahibim.
250TL civarında sadece fan olarak Xigmatek Galaxy Elite 3 var. Kullanmaktayım. Yüzlerce efekt var ve Dream Color RGB ışıklandırması var. Tavsiye ederim.
XIGMATEK CY120+CYB1 3 adet 120mm RGB LED Çift Yüzlü 1200rpm Kumanda Kontrol Kasa İçi Fan Kasa fanı - inventus Bu ürün mü oluyor? Çok bilgi bulamadım ama 200 tl iyi geldi, kontrolcusu nasıl?
Akasa Vegas R7 12cm Anakart Kontrollü Ring RGB LED' li Kasa Fanı (AK-FN098) Bundan 3 adet alsam, nasıl bunu tek girişe bağlayabilir miyim ? Yoksa rgb sevdasından vazgeçip normal ledli kaliteli fan mı almalıyım gerçekten kafam karışık bu konuda

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı