1500-2500TL Telefon Tavsiyesi

Telefon Tavsiyesi

• Oy verenlerin toplamı
    16

GGalaxy

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Üniversite)
Herkese merhabalar, halihazırda eskiyen Asus Zenfone 2 telefonumu değiştirmeye karar verdim ve bir daha kesinlikle Asus ve Samsung marka bir telefon almayı düşünmüyorum, bunu öncelikle belirteyim. Kendimce cazip bulduğum birkaç telefon hakkında araştırma yaptım ve onları konunun altında paylaşacağım ancak sizlerin de tavsiyelerinizi almak isterim. Bu telefonlar hakkında olumlu ya da olumsuz her türlü bilginize veya tecrübenize ihtiyaç duyarım. Genel olarak telefonda oyun oynayan birisi değilim yani günlük kullanım için ideal bir şey olması yeterlidir ancak donanım, yazılım desteği, malzeme kalitesi vs. gibi detaylara takılıyorum bir cihazda. Farklı model önerilerine açığım, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar :)

- Huawei Mate20 Lite
- Huawei P20 Lite
- Honor 10 Lite
- Honor 8X
- Xiaomi Mi8 Lite
- Xiaomi Mi A2 Lite

NOT: Ayrıca anket oluşturdum, eğer ki belirttiğim modellerden farklı bir telefon tavsiyeniz yoksa anketten oylayabilirsiniz, teşekkürler :)

Mi 8 Lite en iyisi aralarından. Huawei'nin Lite telefonlarını önermiyorum. Honor 8X'de aynı şekilde. A2 Lite çok iyi bir telefon değil. 2500 TL'ye garantisiz kayıtlı Mi 9 SE veya garantili Mi 8 SE öneririm.

Mi 8 Lite en iyisi aralarından. Huawei'nin Lite telefonlarını önermiyorum. Honor 8X'de aynı şekilde. A2 Lite çok iyi bir telefon değil. 2500 TL'ye garantisiz kayıtlı Mi 9 SE veya garantili Mi 8 SE öneririm.
Teşekkürler, yani Xiaomi tarafını daha çok tercih ediyorsunuz, peki kamera, işlemci vs bakımından nasıl telefonları bu markanın? Bir de Redmi serisine kıyasla Mi serisi daha mı iyidir?
Galaxy A50 diyorum ben. Mağazada yazdığınız telefonlara da bakmıştım ama eldeki hissiyatına ve arayüzlerine ısınamadım bir türlü.
Doğrudur, Galaxy S3 ün neredeyse ilk kullanıcılarındandım, Samsungla baya bi tecrübem oldu ancak son yıllarda telefonları kasıtlı bir şekilde yavaşlattıklarıyla ilgili bir şeyler okumuştum. Açıkçası bir süre sonrasında da soğudum çünkü zamanında İphone'un en dişli rakibiydi ancak şimdi markette alternatifler çoğalınca insanın ilgisini başka markalar daha çok çekiyor :)

Redmi Note 7 öneririm, 1900₺'ye 48mp kamera ve Snapdragon 660 var, daha ne olsun.
Teşekkürler, Redmi serisini Mi serisine göre daha iyi mi buluyorsunuz bu arada? Birde 48mp kameranın çekim kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı? Çünkü mp değeri yüksek olupta beklenildiği gibi çekim yapamayan lensler var ve bazen de düşük mp kameralar yapay zeka ile iyi çekimler yapabiliyor Mate 20 Lite'ın ki gibi, acaba Xiaomi bu konuda nasıl?

Teşekkürler, Redmi serisini Mi serisine göre daha iyi mi buluyorsunuz bu arada? Birde 48mp kameranın çekim kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı? Çünkü mp değeri yüksek olupta beklenildiği gibi çekim yapamayan lensler var ve bazen de düşük mp kameralar yapay zeka ile iyi çekimler yapabiliyor Mate 20 Lite'ın ki gibi, acaba Xiaomi bu konuda nasıl?
Redmi Note serisi de Mi Lite serisi gibi özellikler taşıyabiliyor, direkt o kötü bu iyi model dememek lazım, fark donanım. Kamera konusunda uzman değilim ama Redmi Note 7'nin 48mp özelliği 4 farklı 12mp görüntüyü birleştirme gibi bir özellikmiş sanırım, yani dolaylı olarak 48mp oluyor çekilen fotoğraf. İnternetteki testler fiyatına göre gayet başarılı bir kamera ve AI bulundurduğunu söylüyor. Lens konusunda bilgim yok, gsmarena.com sitesinden daha detaylı inceleyebilirsin.

Başka cevabı olan yok mudur konuya? Redmi Note 7'ye daha yakın aklım bu aralar. Bu cihaz hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı