15000 TL'ye tablet bilgisayar önerisi

Sheger

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, üniversiteye hazırlık öğrencisiyim.

YouTube'dan günlük 7-8 saatlik ders videoları izleyebileceğim, not alacağım, (fazla önemli değil) kütüphane, okul, eve rahatlıkla taşıyabileceğim ekran ve şarj konusunda beni üzmeyecek en az 2 yıl beni rahat götürebilecek tablet veya laptop PC arıyorum kafam karıştı yardımcı olursanız memnun olurum.
Bütçem maksimum 15 bin (aksesuarları da dahil).

Arada kaldigim; tablet markaları: iPad Air 4 ve 5, iPad Pro 11', Samsung Tab S7+.
Laptop markaları: Huawei D15 serisi.

Arada kaldigim markalar bunlar ama ekstra olarak önerdiğiniz markaları da yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Öncelikle neden s8 değil de s7+ olduğunu sorabilir miyim?

Sorunuza gelirsek; genel kanı tablet=iPad şeklinde ve ben de genel olarak buna katılıyorum bu yüzden iPad Air 5 modelini öneririm. Ama kullanım alışkanlıklarını android gerektiriyorsa Samsung tabletlere de yönelebilirsiniz, diğer android tabletlerin kalem entegrasyonu bence hâlâ yerlerde...

Laptop konusunda; not alacaksanız tablet tavsiye ederim, mühendislik için değilse laptop almanın bir anlamı yok bence. Tabletler hem hafif cihazlar, hem şarjı uzun gidiyor (ve biterse powerbank'la bile şarj edebilirsiniz) hem de kalem gibi bir ayrıcalıkları var.

(Tablet olarak, tablet-laptop konusu senin kararın) Ben şahsen Air 5 öneririm. 2021 11 inç Pro kullanıcısı olarak söylüyorum, öğrenci olarak Pro'da olan ve Air'da olmayan hiçbir gerekli özellik yok öğrenciler için. Artık M1 de var Air'da o yüzden pro çok da gerekli değil bence artık sadece aksesuarlarla birlikte(kalem[Logitech crayon alırsanız daha ucuza gelecektir veya 3. parti bir kalem alırsanız]+kılıf+ekran koruyucu) 16 falan oluyor 15 değil o biraz sıkıntı ama müthiş cihaz. Son olarak Pro'ya ihtiyacınız yok bizzat biliyorum (olması güzel ama bütçenizin üstünde), ben niye aldım diye sorarsan ben seçmedim hediye sayılır ondan dolayı, telefonunuz Android ise Samsung da iyi bir seçim ama en başta dediğim gibi ben Ipad Air 5 öneririm

Yks'ye hazırlık amaçlı YouTube üzerinden günde ortalama 7-8 saat ders videoları izleyeceğim

Tabi not da alabileceğim bir cihaz olursa daha iyi olur

Ama genel amaç YouTube olduğundan EKRAN ve PİL yönünden beni üzmeyecek bi cihaz olsun diyorum

Beni en az 2 yıl rahat götürebilecek tablet veya laptop PC arıyorum

Geri
Yukarı