16 GB RAM temizlik sonrası 8 görünüyor

YEKKatana

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32GB
Ekran kartı
GeForce GTX 1650Ti
İşlemci
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-10400 CPU @ 2.90GHz
Hocam ben masaüstü kendi topladığım bilgisayarımı 5 seneden evvel kullanıyorum ve 2 adet 2x8 RAM'ım var. Geçen sefer hava makinesıyla temizledim ve şu an 2 RAM'imde sadece 8 GB gösteriyor. Çıkardım yuvasını temizledim tekrar tekrar demedim ama işe yaramadı.

Yerlerini değiştirmeyi ve teker teker çalıştırmayı deneyin. Mesela önce 1 tane 8 GB RAM'ı deneyip çalış çalışmadığına bakın. Belki sorun slotta olabilir.

Artı -1 Eksi
Hocam ben masaüstü kendi topladığım bilgisayarımı 5 seneden evvel kullanıyorum ve 2 adet 2x8 RAM'ım var. Geçen sefer hava makinesıyla temizledim ve şu an 2 RAM'imde sadece 8 GB gösteriyor. Çıkardım yuvasını temizledim tekrar tekrar demedim ama işe yaramadı.

Bende geçen aynı sorunu yaşadım. RAM'leri temzilemek için çıkardım ve geri taktım. Ama 8 GB gösteriyordu. Sonra 1 tane RAM'in tam takılı olmadığını gördüm ve taktım. Sorunum böyle çözüldü benim.

Artı -1 Eksi
Teker teker deneyin. Temizlerken slot bozulmuş olabilir.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı