17 yaşında Antalya'da sezonluk iş bulmak mümkün mü?

miketyson44

Femtopat
Daha fazla  
Abiler merhaba. 17 yaşıma gireceğim 2 haftaya, açık lise okuyorum, gayet güzel bir seviyede İngilizcem var, başlangıç seviyesinde rusçam var, sezonluk çalışmak için Antalya'da otellerde iş bulabilir miyim, hangi konumlarda çalışabilirim? Maalesef sadece fabrikada 1 haftalık bir tecrübem var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Otelde çalışmış ve halihazırda hala çalışan pederin söylediğine göre bulabilirsiniz hocam. 2 ay sonra okulum bitince bende başlayacağım. 17 yaşında bulabilirsiniz, İngilizceniz iyiyse komi bölümünden başlayabilirsiniz, oradanda garsonluga kademe atlarsınız. Ha yok ben taşıma işinde vs. iyi değilimdir diyorsanız baristalık düşünebilirsiniz.

Ancak şunu eklemeliyim çoğu otel hatta tüm oteller sigorta yapıyor.

Otelde çalışmış ve halihazırda hala çalışan pederin söylediğine göre bulabilirsiniz hocam. 2 ay sonra okulum bitince bende başlayacağım. 17 yaşında bulabilirsiniz, ingilizceniz iyiyse komi bölümünden başlayabilirsiniz, oradanda garsonluga kademe atlarsınız. Ha yok ben taşıma işinde vs. iyi değilimdir diyorsanız baristalık düşünebilirsiniz.

Hocam bende ağustos'ta 17 yaşıma gireceğim, İngilizcem pek iyi değil. Otel bile olmasa yukarıda bahsediliği gibi giyim mağazalarında vesaire iş bulabilir miyim? Sigortalı sigortasız şekilde kafayı alıp gidesim var.

Eger aşçılık bölümüne girme gibi düşünceniz varsa bence hiç bulaşmayın. Giriş seviyesi Rusçam da var diyorsunuz. Antalya'da Rus nüfusu oldukca yüksek o yüzden Rusça'nızı da geliştirebilirsiniz bu sayede. Tavsiyem barista ya da komilik olacaktır. Ama meydancılığı önermem. İngilizcenizi ve Rusça'nızı çöpe atmış olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende ağustos'ta 17 yaşıma gireceğim, İngilizcem pek iyi değil. Otel bile olmasa yukarıda bahsediliği gibi giyim mağazalarında vesaire iş bulabilir miyim? Sigortalı sigortasız şekilde kafayı alıp gidesim var.

Yani kısaca yarın sabah ben gidiyorum deyip cebime bir miktar para koyup gitsem iş bulabilir miyim?

Giyim magazaları hakkında bir fikrim yok maalesef. Ancak LCW, DeFacto gibi zincir mağazalar 18 altı almıyor diye biliyorum.

Yani kısaca yarın sabah ben gidiyorum deyip cebime bir miktar para koyup gitsem iş bulabilir miyim?

Çok zor.

Otelde bulabilir misin emin değilim ancak turistlerin geldiği, Kundu oteller yolundaki giyim mağazalarında vs. iş bulabilirsin.

Asıl tam tersi olur o hocam. Giyim magazalarının çoğu zincirleşmeye başladıgı için 18 yaş altı almaz. Hatta kundu yolundaki, kaş, Antalya turistik bölgedeki hiçbir giyim magazası hatta hiçbir normal magazanın 18 yaş altı alacagını sanmam. Ancak kafeler ve oteller alır diye düşünüyorum.

Geçen yaz tatilinde Antalya'da bir kafede çalıştım 18 yaş altıydım şu anda 18 yaşındayım yani kafeler alıyor arkadaşlar. Otelden önce kafelerede bakabilirsiniz çünkü oteller hiç kolay değil.

@miketyson44 bu arada hocam bellboy da olabilirsiniz ana yabancı dil olarak İngilizcenizi daha iyi geliştirerek bu mesleği edinirseniz ve birkaç yıl sürdürürseniz elinize ciddi miktarda bahşiş geçer. Benim amacım barsitalıkta ilerlemek. Eğer sizin de otelde kalma gibi düşünceniz varsa baristalıktan başlamanızı öneririm. Masaj bölümlerinede girebilirsiniz. Ha yok ben en fazla bir iki sene takılırım diyorsanız bellboylugu öneririm.

Son düzenleme:
Abiler merhaba. 17 yaşıma gireceğim 2 haftaya, açık lise okuyorum, gayet güzel bir seviyede İngilizcem var, başlangıç seviyesinde rusçam var, sezonluk çalışmak için Antalya'da otellerde iş bulabilir miyim, hangi konumlarda çalışabilirim? Maalesef sadece fabrikada 1 haftalık bir tecrübem var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dostum biraz geç kalmışsın Antalya'da yaşayan biri olarak oteller işci alınımı kışın yapıyor ve sabit bir kadroları var ama bu bulamazsın demekte değil illaki işci lazım olur, en kötü bir giyim dükkanı ayakkabı dükkanında çalışabilirsin, bahşişler iyi oluyor zaten.

Giyim magazaları hakkında bir fikrim yok maalesef. Ancak LCW, DeFacto gibi zincir mağazalar 18 altı almıyor diye biliyorum.

Çok zor.

Asıl tam tersi olur o hocam. Giyim magazalarının çoğu zincirleşmeye başladıgı için 18 yaş altı almaz. Hatta kundu yolundaki, kaş, Antalya turistik bölgedeki hiçbir giyim magazası hatta hiçbir normal magazanın 18 yaş altı alacagını sanmam. Ancak kafeler ve oteller alır diye düşünüyorum.

Geçen yaz tatilinde Antalya'da bir kafede çalıştım 18 yaş altıydım şu anda 18 yaşındayım yani kafeler alıyor arkadaşlar. Otelden önce kafelerede bakabilirsiniz çünkü oteller hiç kolay değil.

@miketyson44 bu arada hocam bellboy da olabilirsiniz ana yabancı dil olarak ingilizcenizi daha iyi geliştirerek bu mesleği edinirseniz ve birkaç yıl sürdürürseniz elinize ciddi miktarda bahşiş geçer. Benim amacım barsitalıkta ilerlemek. Eğer sizin de otelde kalma gibi düşünceniz varsa baristalıktan başlamanızı öneririm. Masaj bölümlerinede girebilirsiniz. Ha yok ben en fazla bir iki sene takılırım diyorsanız bellboylugu öneririm.

Giyim mağazası derken LCW gibi değil turistlere çakma ürün satan büyük outletler var veya bir markette çalışabilirsin de orada da asgari alırsın.

Dostum biraz geç kalmışsın Antalya'da yaşayan biri olarak oteller işci alınımı kışın yapıyor ve sabit bir kadroları var ama bu bulamazsın demekte değil illaki işci lazım olur en kötü bir giyim dükkanı ayakkabı dükkanında çalışabilirsin bahşişler iyi oluyor zaten.

Giyim mağazası derken LCW gibi değil turistlere çakma ürün satan büyük outletler var veya bir markette çalışabilirsinde orada da asgari alırsın.

Bana kalırsa ben önermem. Dediğiniz gibi asgari veriyorlar ve çok fazla çalıştırıyorlar. Tüm gün ayaktasın. Ve en kötüsü insanlarla ugrasıyorsun.

Otelde çalışmış ve halihazırda hala çalışan pederin söylediğine göre bulabilirsiniz hocam. 2 ay sonra okulum bitince bende başlayacağım. 17 yaşında bulabilirsiniz, ingilizceniz iyiyse komi bölümünden başlayabilirsiniz, oradanda garsonluga kademe atlarsınız. Ha yok ben taşıma işinde vs. iyi değilimdir diyorsanız baristalık düşünebilirsiniz.

Bellboyluk da mantıklı değil mi hocam iyi para var.

Bana kalırsa ben önermem. Dediğiniz gibi asgari veriyorlar ve çok fazla çalıştırıyorlar. Tüm gün ayaktasın. Ve en kötüsü insanlarla ugrasıyorsun.

Açıkçası ben pek yaşamadım ben de çalışıyorum yaşıt bulursanız eğlenirsiniz, 40 yaşında kafa adam buldum onunla bile eğleniyorum şakalar evet ezdikleri doğru da zaten 12 ayın 4 ayı çalışıyor geri 8 ay iş yok yatılıyor hep.

Bellboylukta mantıklı değil mi hocam iyi para var.

Açıkçası ben pek yaşamadım bende çalışıyorum yaşıt bulursanız eğlenirsiniz 40yaşında kafa adam buldum onunla bile eğleniyorum şakalar evet ezdikleri doğruda zaten 12 ayın 4 ayı çalışıyor geri 8 ay iş yok yatılıyor hep.

Çok ağır bir iş yok sadece süreklilik var.

Geri
Yukarı