17 yaşında finasteride kullanmak

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Artık kafamda saç kalmadı. Saçımın fotoğrafını bırakıyorum buraya. 2 defa doktora gittim, şimdi tekrar gidip ısrar ederek doktor kontrolünde günde 1 mg finasteride başlayacağım. Yan etkisi falan gram umurumda değil, artık gözlerimi kararttım.
Daha önceden genç yaşta finasteride veya dutasteride kullanmış olanlar beni yan etki yaşayıp yaşamadıkları hakkında bilgilendirirse sevinirim. İyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• 20240210_233105.jpg
    20240210_233105.jpg
    206,2 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Fin+minox+derma pen kullan bende 14 yaşında kelleşmeye başlamıştım 15 yaşında bu protokolle saçımın dökülmesini durdurdum bende yan etki olarak saçım hep evsiz gibi duruyordu onun dışında birşey olmadı diğer insanların en yaygın şikayeti ve fin kullanımından dolayı cinsel isteğin azalması oluyor her şekilde problem olursa bırakırsan kendi kendine düzelir ama fotoğraftan anlaşılan senin dökülmesi bayağı ilerlemiş büyük ihtimalle minoxidile duyarlı değilsen 4 5 yıla saç ekimi yapma durumunda kalabilirsin

Fin+minox+derma pen kullan bende 14 yaşında kelleşmeye başlamıştım 15 yaşında bu protokolle saçımın dökülmesini durdurdum bende yan etki olarak saçım hep evsiz gibi duruyordu onun dışında birşey olmadı diğer insanların en yaygın şikayeti ve fin kullanımından dolayı cinsel isteğin azalması oluyor her şekilde problem olursa bırakırsan kendi kendine düzelir ama fotoğraftan anlaşılan senin dökülmesi bayağı ilerlemiş büyük ihtimalle minoxidile duyarlı değilsen 4 5 yıla saç ekimi yapma durumunda kalabilirsin
Dostum sana ulaşabileceğim bir sosyal medya mecrası var mıdır? Bu durum benim için önemli de.

Bu gün günde 1 mg olacak şekilde başlayacağım. Ergenlik tam bitmeden DHT baskılamak ne kadar doğru olur?
Ben bayağı araştırmıştım problem olması için tek yol free t nin düşük olması ideal olarak 500 den yukarıda olması yada direk her sabah kalkıyorsa problem çıkmaz her şekilde süpheliysen videoyu izle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bayağı araştırmıştım problem olması için tek yol free t nin düşük olması ideal olarak 500 den yukarıda olması yada direk her sabah kalkıyorsa problem çıkmaz her şekilde süpheliysen videoyu izle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu an kaç yaşındasınız. Bu gün başlayacağım günde 1 mg sizin tecrübeleriniz de benim için oldukça önemli.Ve genel olarak sabahları libidom çokca yüksek oluyor.

18e giricem ayrıca 1mg derken tablet olarakmı yoksa sprey olarakmı kullanacaksınız yan etki çıkmasının tek yolu oral kullanımıdır sprey sıkarsan sadece emilim yoluyla alacağından kana karışmaz hormonları minimum düzeyde etkiler ben 5ml finasterid le karışık minoxidil(oranını unuttum babamın doktor arkadaşı vermişti) sprey kullanıyordum 3 ay sonra kel olan kısımlarda saç çıkmayınca dermapenle kullanmaya başladım ondan sonra çıkmaya başladı bende kellik senin aksine sadece yanlarda vardı bence minoxidilde başla çünkü kafatasın gözüküyor. yapılacak en mantıklı haraket yanlara dermapenle finminox kafanın üstünede dermapensiz finminox sık. Eğer libidonu etkilemeye başladığını farkedersen direk bırak etkileri kalıcı olabiliyor (post finasteride syndrome) benim libidomu etkilemişti günde 3-4 postadan 1 e indirmişti ama bırakınca düzeldi problem olursa fin muadilleri var dutasteride gibi

18e giricem ayrıca 1mg derken tablet olarakmı yoksa sprey olarakmı kullanacaksınız yan etki çıkmasının tek yolu oral kullanımıdır sprey sıkarsan sadece emilim yoluyla alacağından kana karışmaz hormonları minimum düzeyde etkiler ben 5ml finasterid le karışık minoxidil(oranını unuttum babamın doktor arkadaşı vermişti) sprey kullanıyordum 3 ay sonra kel olan kısımlarda saç çıkmayınca dermapenle kullanmaya başladım ondan sonra çıkmaya başladı bende kellik senin aksine sadece yanlarda vardı bence minoxidilde başla çünkü kafatasın gözüküyor. yapılacak en mantıklı haraket yanlara dermapenle finminox kafanın üstünede dermapensiz finminox sık. Eğer libidonu etkilemeye başladığını farkedersen direk bırak etkileri kalıcı olabiliyor (post finasteride syndrome) benim libidomu etkilemişti günde 3-4 postadan 1 e indirmişti ama bırakınca düzeldi problem olursa fin muadilleri var dutasteride gibi
Zaten minoksidil ve dermaroller kullanıyorum fakat herhangi bir değişiklik olmadı saçlarımda. Yen etki olayının tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum.Günde 1 mg oral yoldan kullanacağım. Olur da bir sorun yaşarsam gramaji 0.5 mg veya 0.25 mg a indirgeyerek devam etmeye çalışacağım. Artık DHT mi çok güçlü yoksa foliküllerim mi çok hassas bilmiyorum ama hormon baskılamaktan başka çarem yok. Ayrıca seninde dediğin gibi benim açıklık seninkinden daha fazla ve sendeki yöntem bende işe yaramaya da bilir. Ayrıca finasteridenin saç derisine enjekte edilmesi nasıl işe yarıyor ki kana karışmadan? Saç derisindeki DHT'yi mi azaltıyor sadece?

Zaten minoksidil ve dermaroller kullanıyorum fakat herhangi bir değişiklik olmadı saçlarımda. Yen etki olayının tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Günde 1 mg oral yoldan kullanacağım. Olur da bir sorun yaşarsam gramaji 0.5 mg veya 0.25 mg a indirgeyerek devam etmeye çalışacağım. Artık dht mi çok güçlü yoksa foliküllerim mi çok hassas bilmiyorum ama hormon baskılamaktan başka çarem yok. Ayrıca seninde dediğin gibi benim açıklık seninkinden daha fazla ve sendeki yöntem bende işe yaramaya dabilir. Ayrıca finasteridenin saç derisine enjekte edilmesi nasıl işe yarıyor ki kana karışmadan? Saç derisindeki Dht'yi mi azaltıyor sadece?

Evet saç derisindeki dhtyi azaltıyor ama işe yaramıyor diyorsan dutasteride kullanmak en doğrusu. Zaten dutasteride çok daha iyi. Dhtyi blokladiğinan ileri derece saç dökülmelerinde kullanılıyor minoxidile cevap vermeyenlerin yüzde 90'ı ketoconazole içeren şampuan kullandıklarında cevap vermeye başlıyorlar. Araştırmayı kendin yapman lazım bu doktorların bir şey bildikleri yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı