179 cm 98 kilo birisi spor yaparken nasıl beslenmeli?

yorgunbiri

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Ben spora başladım 179cm 98 kiloyum ideal kilom 74 gösteriyor fakat ben buna nasıl incem bilmiyorum kalori ihtiyacım 2900 kalori çıktı ama ben ortalama 1900 2000 kalori alıyorum sabahları yulaf yumurta yiyorum 3litre suyu geçmeye çalışıyorum. Sizce 80-85 kiloya nasıl ulaşırım önvelikli hedefim kas kazanmak değil yağ kaybetmek. Birdr bu iştah kesme hapları ne kadar işe yarıyor iyice obez olmaktan korkuyorum ve cips falan tüketebilir miyim? Lay's fırından mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,
Ben spora başladım 179cm 98 kiloyum ideal kilom 74 gösteriyor fakat ben buna nasıl incem bilmiyorum kalori ihtiyacım 2900 kalori çıktı ama ben ortalama 1900 2000 kalori alıyorum sabahları yulaf yumurta yiyorum 3litre suyu geçmeye çalışıyorum. Sizce 80-85 kiloya nasıl ulaşırım önvelikli hedefim kas kazanmak değil yağ kaybetmek. Birdr bu iştah kesme hapları ne kadar işe yarıyor iyice obez olmaktan korkuyorum ve cips falan tüketebilir miyim? Lay's fırından mesela.
öncelikle haplara asla bulaşma kendi iraden olmayan bir durum etkisi geçtikren sonra tekrar eski haline döndürür seni.Elinden geldigince abur cubur yeme ki karnın daha az acıksın başlarda zorlanacaksın özelllikle çikolataya düşkünüysen ama 1-2 hafta icinde iştahının ciddi oranda düştüğünü farkedersin 2500-2900 arası kalori almanda problem yok ama 2500 ün altında düşmemeye çalış eğer vucüda birşeyler vermezsen enerjin düşer antrenman atamazsın ve kas kaybı yaşarsın.İradeli bir bicimde bu programda kalırsan 6 ayda 75 kiloya sağlıklı ve kas kütleni minimum kaybederek düşebilirsin.Son olarak bahsettigimiz 3 litre yemekler ve icecekler dahildir yani günde 1.5 l su icsen yeterli olur

İlk hedefin yağ yakmak olmasın hocam. Hem yağ yak hem de kas kazan. Zaten bu ikisini beraber ve dengeli yaptığında çok daha hızlı yağ yakarsın. Cipsi çok seviyorsan ye ama şöyle yap: Mesela ayın sonunda tartıda 2-3 kilo az çıkarsın, işte o zaman ödül olarak yiyebilirsin ama her zaman yemeni önermiyorum. Senin yapman gerek bu şekilde devam edip hem ağırlık antrenmanlarını asmayıp düzenli yapman hem de antrenman sonrası 10-20 dakika kardiyo yapman yağ yakmanı çok daha hızlandırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı