2 adet RTX 2060 Laptop ile mining karlı olur mu?

andromusQQ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, evde şu anda 2 adet RTX2060 6GB ekran kartı bulunan laptop var. Günün 24 saati ETH kazıyorlar. İkiside 40 MH/s hızda çalışıyor Binance Pool'da toplam 90 MH/s hıza kadar çıkıyorlar. 2 sorum olacaktı:
2 Laptoptan Mining elektriği karşılayıp, üstüne kar bırakır mı? Yoksa zarar mı ederiz?
Küçük bir elektrik kesintisi yaşadık. 10 dakika laptoplar boşuna açık kaldı. Şu anda Binance Pool'da aktif işçi gözükmüyor. Minerları kapatıp açmalı mıyım?
Claymore Miner kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prizden ne kadar elektrik çektiğine bakın ona göre sizin için yeterli kazanç ise yapın. Kazançlı olur diye düşünüyorum. Miner olarakta ben 2miners ağında lolminer ile kazıyorum hem NVIDIA hem AMD kartım olduğu için. Günlük 3 dolar civarında bırakır sanırım 2 laptop.

Laptop ile aslında daha karlı az güç çektiği için fakat ısınma sorununu halletmeniz gerek genelde daha çok ısınırlar kazancınız 2.5-3.2 dolar arası olur aylık 90 dolar civarı bırakır 2 cihaz ile birlikte.
Hocam konu sahibi 90 MH/s dediği için böyle hesapladınız ama 2 tane 2060 90 MH/s veremez. Max 60-62 olur ki ayarlar yanlış veya bilinçli düşük olduğu için toplam 40 MH/s aldığını belirtmiş konu sahibi. 90 MH/s havuzda ortalamayı tutturmak için günün belirli saatlerinde yükselebiliyor, gerçek değer değil yani.

Binance Pool yerine Ethermine(komisyon var GWEI sistemi) veya 2Miners Nano ödeme sistemi kullanabilirsiniz. Binance Pool kesintileri affetmez, diğer havuzlardan az ödül verir devasa fark olmasa da.

Miner olarak da T-Rex kullanabilirsiniz.

Kârlı olur tabii ki. Sıcaklıkları mümkün mertebe düşük tutmaya çalışın. Laptop ile zor ama her işte risk vardır, hesabınızı buna göre yapın. Aylardır tanıdığım cayır cayır yanarak laptopla mining yapan dolu insan var ve başlarına bir şey gelmedi bugüne kadar. Ancak sizin başınıza gelmeyecek diye bir kaide de yok. Bol kazançlar şimdiden...

Geri
Yukarı