2 farklı RAM beraber çalışır mı?

FixYourArm

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 10400f GTX1650 16gb ram
Anakart
Asus Prime 410m-f
İşlemci
i5 10400f
Şu anda kullandığım bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan toplattırmıştım ve şu anda Ballistix 8 GB CL16 2666MHz RAM kullanıyorum ve maalesef RAM'in üretimi durmuş yanına ek olarak 8 GB daha RAM almak istiyorum 2 farklı RAM stabil çalışır mı? Hangi RAM'i almamı önerirsiniz?

Şu anda kullandığım bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan toplattırmıştım ve şu anda Ballistix 8 GB CL16 2666MHz RAM kullanıyorum ve maalesef RAM'in üretimi durmuş yanına ek olarak 8 GB daha RAM almak istiyorum 2 farklı RAM stabil çalışır mı? Hangi RAM'i almamı önerirsiniz?
DDRR, CL ve MHZ değerlerinin aynı olması önemli marka önemli değil. Çok nadir uyumsuzluk yapabiliyor.

Benim kasam Dell Vostro. Stokta Samsung'un 4 GB RAM'ı vardı. Ben de ucuz bir markanın 4 GB RAM'ını taktım. 4 senedir kullanıyorum. Ama bugünün cihazlarında bu durum böyle mi net bir bilgiye sahip değilim. Bahsettiğim makine nereden baksam 8 yaşında

Mümkünse aynı değerlere ait bir RAM al, ben farklı marka ve frekanstaki RAM'leri kullanmıştım hangisi düşükse onunkini baz alıp ona göre birbirine uygun değerler belirlemişti. Şu an stabil ama ağır RAM testi yapmadım hiç yani pek bir şey diyemem ama en garanti yöntem, elindekini satıp 2 tane sıfır aynı RAM'den almak ama değer mi değmez mi sana kalmış.

U anda kullandığım bilgisayarı Vatan Bilgisayar'dan toplattırmıştım ve şu anda Ballistix 8 GB CL16 2666MHz RAM kullanıyorum ve maalesef RAM'in üretimi durmuş yanına ek olarak 8 GB daha RAM almak istiyorum 2 farklı RAM stabi.

Hızı, CL değeri, Volt'u aynıysa neden olmasın? Riske atmaya gerek yok. Aynısından 2 tane alın geçin. Mavi ekran yiyebilirsiniz.

Geri
Yukarı