2 farklı VDS içindeki Minecraft sunucularını bağlamak

dogangm

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın forum kullanıcıları 😁.
Sizlere bir konu hakkında soru soracaktım. Benim yaklaşım 60 30 kişilik oynanan PvP sunucum var ve VDS kaldırmıyor haliyle. Daha fazla oyuncu geldiğinde 20TPS altına düşüyor. Elimde iyisinden kötüsünden bir sürü VDS var. Ve craf... Son... Gibi bir sunucu yaratmak istiyorum. 3. bir seçenek olmak için. Olmadı fizikselimi dgn bursabil gibi yerlerde barındıradabilirim ama masraflı. Bende işte bu yüzden VDS'lerin içine sunucularımı kurup, farklı VDS'deki sunucuları bağlayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı VDS sunucuları alıp içlerine farklı oyun modları kurarak bunları birbirine bağlayabilirsin ancak 60 kişilik bir sunucunun kaliteli bir VDS sunucusunda kasmaması gerekiyor. VDS sağlayıcını değiştirmeyi deneyebilirsin.

Farklı VDS sunucuları alıp içlerine farklı oyun modları kurarak bunları birbirine bağlayabilirsin ancak 60 kişilik bir sunucunun kaliteli bir VDS sunucusunda kasmaması gerekiyor. VDS sağlayıcını değiştirmeyi deneyebilirsin.

Efendim zaten sunucu zevkine açmıştım PvP kısmını. VDS 12 GB RAM işlemci olarak da E5 2690 V4 kullanıyor son nesil işlemciyle değiştirilir dert değil Ryzen 9 veya i9 k serilerinden biriyle. Sıkıntı farklı VDS'deki sunucuları bağlayamam.

BungeeCord aynı VDS içerisindeki sunucuları bağlıyor efendim.

Hayır, farklı sanal sunuculardaki oyun sunucularınızı da birbirine bağlayabilirsin.

Efendim zaten sunucu zevkine açmıştım PvP kısmını. VDS 12 GB RAM işlemci olarak da E5 2690 V4 kullanıyor son nesil işlemciyle değiştirilir dert değil Ryzen 9 veya i9 k serilerinden biriyle. Sıkıntı farklı VDS'deki sunucuları bağlayamam.

Sunucunun taban sürümü önemli, Xeon E5 serisi 1.12 üstünü kaldıramıyor. Hadi işlemci 2690v4'müş yine anca 1.15'e kadar kaldırır belki kaldırmaz emin değilim (piyasada genelde VDS adı altında VPS satıldığı için kaldırmaz, 256 GB sunucuya 100 müşteri sığdırıyorlar aslında Xeon E5 serisi için üretilmiş güçlü işlemcidir). Ryzen 9 serisi işlemcilere bakabilirsin.

Geri
Yukarı