2. kez servise giden ürüne ne olur?

wiuken

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben HP Omen 16 laptopumu 2023 Eylül'de aldım. 2023 Ekim ayında anakart arızasından kaynaklı serviste anakart değişimi yaptılar. Dün aynı arızayı yine verdi ve cihaz kapandı. Bugün servisine verdim ve onarım istemediğimi, iade veya değişim istediğimi söyledim. 2. kez servise gittiği için iade veya değişim yapılıyor mu? Süreci bilen bilgilendirebilirse sevinirim.

Merhaba, ben HP Omen 16 laptopumu 2023 Eylül'de aldım. 2023 Ekim ayında anakart arızasından kaynaklı serviste anakart değişimi yaptılar. Dün aynı arızayı yine verdi ve cihaz kapandı. Bugün servisine verdim ve onarım istemediğimi, iade veya değişim istediğimi söyledim. 2. kez servise gittiği için iade veya değişim yapılıyor mu? Süreci bilen bilgilendirebilirse sevinirim.

Geçen senelerde benim kulaklığımda sorun vardı. Galiba üreticinin kendi sitesinde 2.kez de ürün de işlem yapılıp yine bir sorun çıkarsa yani 3. kez göndermeye geldiğinde tüketicinin iade hakkı var gibi bir şey yazıyordu. Yani buna göre gidersek 1 kez daha göndermeniz lazım ama dediğim gibi yanlış yönlendirmek istemem yasa değişmiş olabilir ya da üründen ürüne değişiyor olabilir.

Geçen senelerde benim kulaklığımda sorun vardı. Galiba üreticinin kendi sitesinde 2.kez de ürün de işlem yapılıp yine bir sorun çıkarsa yani 3. kez göndermeye geldiğinde tüketicinin iade hakkı var gibi bir şey yazıyordu. Yani buna göre gidersek 1 kez daha göndermeniz lazım ama dediğim gibi yanlış yönlendirmek istemem yasa değişmiş olabilir ya da üründen ürüne değişiyor olabilir.
Bazıları 2 bazıları 3 demiş bu onarım konusuna bende emin olamadım. Cumartesi ve pazar açık değil teknik destekleri arayıp soramıyorumda. Daha önce HP ile bu tarz bir sorun yaşamış olan varsa cevap verir belki.

Kesin öyle midir hocam? İşleme alan kişi raporu iade veya değişim olarak yazdı. Onarım istenmediğini belirtti.

Eskiden 1'den fazla servise gitmesi yeterliydi fakat değişti. Şu an son hâlini bulamadım.

Değişimi ilk servise yolladığınızda talep etmeliydiniz, ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir.

Anakartla ilgili nasıl bir sorun yaşıyorsunuz işlemci ve ekran kartınız nedir hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı