2 yıllık bölüm önerisi

Sağlık ya da bilgisayar bilimleri haricinde okuma zaman kaybı (bilgisayar bilimleri alanında da dümdüz okursan işsiz kalırsın kendin program yazmaya falan atılman lazım sağlıkta da KPSS'ye girip iyi puan yaparsan her türlü atanırsın)

Hocam 2 yıllık elektronik teknolojisi okuyup DGS ile elektrik-elektronik mühendisliğine geçmek istiyorum.

@AsilTÜRK

@imsena

@pe3ah

@creatures

DGS işini çok zorlaştırdılar, sınav anlamında değil kontenjan anlamında.
2 sene YKS çalışırsan daha karlı olursun.
Zaten 2 yıllık YKS çalışmasıyla istediğin yeri rahatça kazanırsın.

DGS işini çok zorlaştırdılar, sınav anlamında değil kontenjan anlamında.
2 sene YKS çalışırsan daha karlı olursun.
Zaten 2 yıllık YKS çalışmasıyla istediğin yeri rahatça kazanırsın.

Hocam başka şansım yok bu yıl mezuna bıraktım. 2 yıllık bölüm yazıp DGS'ye girmeyi planlıyorum. İlk 10'a girersem İTÜ veya ODTÜ'de elektrik-elektronik mühendisliği okuyamaz mıyım?

Hocam başka şansım yok bu yıl mezuna bıraktım. 2 yıllık bölüm yazıp DGS'ye girmeyi planlıyorum. İlk 10'a girersem İTÜ veya ODTÜ'de elektrik-elektronik mühendisliği okuyamaz mıyım?

Girersen elbette okursun ama arada fark var.
Mesela YKS ile derece yapıp sağlam bir üniversiteye gidersen burs kazanırsın. Yanlış bilmiyorsam bu burs işi DGS öğrencilerine olmuyor. Ben programcılık mezunuyum şu anki aklım olsa 2 yıllık okumak yerine direkt YKS çalışırdım. Bahsettiğin üniversiteler bir de hazırlıktan başlatıyor 2+5 yıl okuyacaksın hepsini göz önüne al. Ben şu saatten sonra özelden mühendislik diploması alır önüme bakarım.

Girersen elbette okursun ama arada fark var.
Mesela YKS ile derece yapıp sağlam bir üniversiteye gidersen burs kazanırsın. Yanlış bilmiyorsam bu burs işi DGS öğrencilerine olmuyor. Ben programcılık mezunuyum şu anki aklım olsa 2 yıllık okumak yerine direkt YKS çalışırdım. Bahsettiğin üniversiteler bir de hazırlıktan başlatıyor 2+5 yıl okuyacaksın hepsini göz önüne al. Ben şu saatten sonra özelden mühendislik diploması alır önüme bakarım.
Yani hocam dgs ile özel bir ünide mühendislik okusam daha mı rahat olur?

@AsilTÜRK

Birde hocam ben eşit ağırlığım dgs'den başka şansım yok.

Geri
Yukarı