20.000TL motor önerisi

İlk motor olarak, hem de İstanbul gibi bir şehirde 3 ü de mantıklı değil. Düşük cc ve kolay elden çıkarabileceğin (Ybr, Cbf vs.) bir motosikletle başlamalısın. Hem güç olarak fazla gelmez ilk başlarda, hem de motosikletin sınırı belli olduğu için fazla agresifleşmez, yavaş yavaş trafiğe alışırsın. Zamanla da trafiğe ve motosiklete alıştıktan sonra, bu 3 motordan birini veya o anki düşüncene göre hangi motosikleti istiyorsan (tabi uçmamak kaydıyla), geçiş yapabilirsin. Ama illa ki bu 3 motordan biri dersen CB250R öneririm. En azından ABS'si var. 20 bin TL'ye ABS'li R25 bulamazsın. Gerçi CB250r da ucuz değil ama MT25 ile birlikte belki bulabilirsin o fiyatlara düşük bir ihtimal.
Benim tam olarak karar veremediğim nokta aslında bu çünkü İstanbul içerisinde MT25'in düşük devirlerdeki tork kabiliyeti beni cezbederken D-100 gibi yollarda rüzgarı çok hissedebileceğimi düşündüğümden dolayı arada kalıyorum.
Bu arada MT25'de düşük devirde tork kabiliyeti yok. Çift silindir ve torku yüksek değil, çünkü üzerinde R25 motoru var ve o motor devir çevirmek için tasarlanmış bir motor. O yüzden alt devirler cansız kalır. Tork istiyorsan CB250R seni daha çok tatmin eder.

Bu tarz meselesi, öncelikle naked mı yoksa super sport mu istediğine karar vermelisin. R25 kullanıcısı olarak eğer yakıt senin için büyük sorun değilse ve belli bir tecrübeye sahipsen kesinlikle öneririm.

Suzuki GSX 250R/ABS modeline de bakabilirsin gayet güzel.Top speedi 150 biraz düşük gelebilir ama torklu bir makine.Yol tutuşu,konforu,malzeme kalitesi,az yakması ve güvenliği ön planda tutmasıyla tam bir suzuki klasiği olmuş motor :)
Ayrıca MotoGP rengi ile çok güzel görünüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı