20-25 bin TL fotoğraf makinesi tavsiyesi

Suvolta

Hectopat
Yer
Ankara-İstanbul-Trabzon
Daha fazla  
Hobi misali bir cihaz almaya karar verdim. Doğa ve orman başta olmak üzere fotoğraf çekimi için kullanacağım. Aklımda fujifilm XT3 var. İkinci elden almayı düşünüyorum 20-25k civarı bir bütçem var. Önerilerinizi bekliyorum.

@Hilmi Çoban aynı makineyi kullandığınızı konularınızdan görmüştüm. Önerir misiniz?

alternatif olarak ikinci el Fujifilm X-S10 ya da Sony a7iii alınabilir
İlk defa fotoğraf makinesi alacağım için bu modeli düşündüm A7iii modelini gövde olarak rahat bir şekilde alabilirim ancak lensleri için de bir o kadar harcama yapmam gerekecek. 40k civarına denk gelecek kısacası. X-S10 ile X-T3 arasında ne gibi farklar vardır?

Şuan için daha orta derece bir makine alıp daha sonrasında yüksek modele geçiş yapabilirim. Acemiliği bir nebze de olsa atmak için alacağım.

Son düzenleme:
Bütçeyi biraz daha arttırıp X-T4 almaya karar verdim. 1 2 hafta içerisinde almış olacağım. İlk kullanım için tavsiyeleriniz nelerdir?

XT-4 güzel cihaz benim de var ben genelde moda fotoğrafı gibi tesr ışık değişik pozlar yakalamaya çalışıyorum ve renk atıyorum elimde örnek olsaydı atardım

Bütçeyi biraz daha arttırıp X-T4 almaya karar verdim. 1 2 hafta içerisinde almış olacağım. İlk kullanım için tavsiyeleriniz nelerdir?
Kullandığın makinenin teknik özelliklerini öğren ve makine kullanımına hakim ol. Bunun yanında fotoğraf sanatını araştır. Devamlı fotoğraf çek, başkalarının fotoğrafların konusundaki düşüncelerine kafayı çok yorma. Bu sanatı kendin için yap, başkaları için değil.

Geri
Yukarı