20 bin TL yazılım ve oyun için laptop önerisi

Eğer bu alanda ilerlemek ve elindeki cihazı hemen değiştirmek istemez ise bence Acer daha iyi olur, monitör takıp rahatlıkla kullanır. Ekstra işin içine mobilite girerse Lenovo daha mantıklı olur. Kişinin kullanım amacına göre iki modelin avantajları ve dezavantajları mevcut. Ben biraz daha uzun vadeli düşündüm.

Uzun vadede iki cihazda güçlü kalmayacak zaten. Monitörle beraber kullanmayı ileride düşünürse Acer tercih edilebilir.

Vs 2022, VS Code ve ıntelij ıdea gibi IDE'ler için işlemci gücü çok önemli. Lenovo güzel bir seçenek fakat alternatif olarak bunu bırakayım, 12700H eğer yazılım alanında ilerlemek istiyorsanız sizi daha mutlu edebilir. Oyun performansı olarak Lenovo 85W 3050 Ti kullanıyor, Acer 95W 3050. benzer denilebilir. Acer RAM olarak Single channel geliyordur muhtemelen, zamanla onu Dual channel yaparsanız güzel olur;

Açıkçası sonradan ekleme yapmak istemiyorum çünkü ilk bilgisayarım olacak pek anlamıyorum, alırkende sağlam bir şey almak istedim eğer yazılımda ilerlersem PC'yi değiştirebilirim de beni 3 yıl filan götürmesi gerekiyor. Oyun kısmına gelirsekte Valorant 150 FPS filan verse yeter.

Ne sıkıntı varmış?

PC hareket edince parçalarınından olması gerekenden fazla şekilde ses geldiği söyleniyor.

Daha öğrenme aşamasındaymış. Yani 12700H farkına ihtiyacı olduğu söylenemez.

Evet öğrenme aşamasındayım sadece C# ve Python hakkında bilgim var onlarda Visual Studio ile yapıyordum ama PC çok kasıyordu bıraktım. (PC benim değildi)

Son düzenleme:
Açıkçası sonradan ekleme yapmak istemiyorum çünkü ilk bilgisayarım olacak pek anlamıyorum, alırkende sağlam bir şey almak istedim eğer yazılımda ilerlersem PC'yi değiştirebilirim de beni 3 yıl filan götürmesi gerekiyor. Oyun kısmına gelirsekte Valorant 150 FPS filan verse yeter.

Gayet kolay bir işlem RAM takviyesi yapmak. Atılan iki üründe Valorant'ta 150 FPS üstü verir ikisi de 3 yıl götürür fakat unutmayın, teknoloji şans işidir.

PC hareket edince parçalarınından olması gerekenden fazla şekilde ses geldiği söyleniyor.

Evet öğrenme aşamasındayım sadece C# ve Python hakkında bilgim var onlarda Visual Studio ile yapıyordum ama PC çok kasıyordu bıraktım. (PC benim değildi)

Öyle bir sorunu yok, bazı versiyonlarında BIOS pili yerinden oynayabiliyor durum oysa yerine oturtup devam edebilirsiniz.

Öyle bir sorunu yok, bazı versiyonlarında BIOS pili yerinden oynayabiliyor durum oysa yerine oturtup devam edebilirsiniz.

Anladım. Konudan farklı size bir şey sormak istiyorum, HP Victus serisinde 27 klık PC'ler var çok iyiler sanırım alırsam beni uzun götürür mü(4yıl+) ve işime yarar mı? O kadar fiyat farkına gerek var mı demek istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım. Konudan farklı size bir şey sormak istiyorum, HP Victus serisinde 27 klık PC'ler var çok iyiler sanırım alırsam beni uzun götürür mü(4yıl+) ve işime yarar mı? O kadar fiyat farkına gerek var mı demek istiyor.
4050 modeller ile fiyat farkına değer, götürme süresi sizin kullanımınıza bağlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı