2000 TL mekanik klavye önerisi

Jorin

Hectopat
Daha fazla  
1500 TL ile 2000 TL arasında bir bütçem var. Mekanik klavye almayı düşünüyorum. Red switch versiyonu olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Para birimini dolar yapıp alırsan 60 dolar 1936 TL yapar.

Merhaba bu bütçe de ben de bir klavye bakıyorum AK820 ile AK992 arasında kalmıştım fakat yerim sınırlı olduğu için %75 tuş dizilimine sahip AK820 Pro'ya daha sıcak bakmaya başladım. Ancak ilk kez yurt dışı alışveriş yapacağım için aklımda birkaç soru var. Bu sorularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
İki klavyenin arasındaki farklar genel olarak nedir, ak 820 Pro için özellikle moa keycapler çok hoşuma gitti bu keycapler nasıldır, AliExpress aracılığıyla mı almalıyım yoksa Amazon ile mi genel olarak farkları neler, AliExpress'ten alırsam kargo ortalama ne zaman gelir ve gümrükte ek vergi durumu söz konusu olur mu, AliExpress'ten alırsam yine garanti konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Genel olarak sorularım bunlar sorular hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdi baktım maalesef ki moa keycapler gift switch için olan modelde tükenmiş. Flying fish switchler nasıldır ve tercih edilir mi?

Son düzenleme:
Merhaba bu bütçe de ben de bir klavye bakıyorum AK820 ile AK992 arasında kalmıştım fakat yerim sınırlı olduğu için %75 tuş dizilimine sahip AK820 Pro'ya daha sıcak bakmaya başladım. Ancak ilk kez yurt dışı alışveriş yapacağım için aklımda birkaç soru var. Bu sorularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
İki klavyenin arasındaki farklar genel olarak nedir, ak 820 Pro için özellikle moa keycapler çok hoşuma gitti bu keycapler nasıldır, AliExpress aracılığıyla mı almalıyım yoksa Amazon ile mi genel olarak farkları neler, AliExpress'ten alırsam kargo ortalama ne zaman gelir ve gümrükte ek vergi durumu söz konusu olur mu, AliExpress'ten alırsam yine garanti konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Genel olarak sorularım bunlar sorular hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdi baktım maalesef ki moa keycapler gift switch için olan modelde tükenmiş. Flying fish switchler nasıldır ve tercih edilir mi?
Ak820 Pro'nun switch kalitesi ve yalıtımı Ak992'ye göre çok daha iyi. AliExpress ile Amazon arasındaki tek fark Amazon 30 günlük güvencesi. AliExpress'ten söylediğiniz ürün bir sıkıntı olmazasa 1-3 hafta içinde gelir. AliExpress ve Amazon'dan alırken vergi ödediğiniz için ekstra vergi çıkma gibi bir durumu olmaz. AliExpress'te alınan ürün kronik sıkıntılıysa duruma göre kısmi ya da tam iade sağlıyorlar ancak ürünü kırar ya da su dökerseniz öyle bir garanti hiçbir yurt dışı üründe yok maalesef. PCB bozulmadığı sürece hotswap klavyeleri uzun süre kullanabilirsiniz. Flying fish switchleri çok sesli olduğu için pek önermiyorum. İnternetten dinleyip almanız en doğrusu olur.

AK820 Pro'nun switch kalitesi ve yalıtımı AK992'ye göre çok daha iyi. AliExpress ile Amazon arasındaki tek fark Amazon 30 günlük güvencesi. AliExpress'ten söylediğiniz ürün bir sıkıntı olmazasa 1-3 hafta içinde gelir. AliExpress ve Amazon'dan alırken vergi ödediğiniz için ekstra vergi çıkma gibi bir durumu olmaz. AliExpress'te alınan ürün kronik sıkıntılıysa duruma göre kısmı ya da tam iade sağlıyorlar ancak ürünü kırar ya da su dökerseniz öyle bir garanti hiçbir yurt dışı üründe yok maalesef. PCB bozulmadığı sürece hotswap klavyeleri uzun süre kullanabilirsiniz. Flying fish switchleri çok sesli olduğu için pek önermiyorum. İnternetten dinleyip almanız en doğrusu olur.

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim peki önerebileceğiniz keycap var mıdır? Bu Cherry keycapler çok gözüme hitap etmedi açıkçası XDA profil daha çok hoşuma gidiyor. Bir de keycap bakarken özellikle dikkat etmem gereken bir şey var mı uyumluluk sorunu vs oluşur mu?

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim peki önerebileceğiniz keycap var mıdır? Bu Cherry keycapler çok gözüme hitap etmedi açıkçası XDA profil daha çok hoşuma gidiyor. Bir de keycap bakarken özellikle dikkat etmem gereken bir şey var mı uyumluluk sorunu vs oluşur mu?
Keycapslerin arkası + şeklindeyse uyumludur. Piyasadaki çoğu keycapsler ile uyumludur hocam.
Önerebileceğim keycaps bu var

Keycapslerin arkası + şeklindeyse uyumludur. Piyasadaki çoğu keycapsler ile uyumludur hocam.
Önerebileceğim keycaps bu var.

Teşekkür ederim hocam. Sizin de öneriniz doğrultusunda kendi zevkime uygun bir keycap seçtim Cherry MX uyumlu diyordu sizin de dediğiniz gibi uyumludur diye düşündüm ve siparişi geçtim artık geriye beklemek kaldı.

Hocam tercihin ne oldu?

Hocam tercihin ne oldu?

Hocam ben AK820 Pro'nun beyaz rengini ve yanına da gözüme hoş gelen bir keycap seti aldım. İki ürün de henüz elime ulaşmadı ancak bu hafta sonuna kadar ulaşacağını düşünüyorum ikisi de Türkiye'ye geldi hatta keycapler dağıtım şirketine verilmiş. Umarım çok bir gecikme yaşamam İstanbul'dan gelecek olan ürün İzmir'de yaşamama rağmen şu an Adana'da gözüküyor. 😳

Yeni konular

Geri
Yukarı