2011 MacBook Pro macOS Big Sur kurulumu nasıl yapılır?

Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 2022

Intel Core İ5 1155G7

8GB 3733 Mhz RAM
RAM
12 GB
SSD veya HDD modeli
320 GB
İşlemci
i5
Selamlar. Geçenlerde buraya 2012 MacBook mu AMD sistem mi diyerek bir konu açmıştım. Ve uzun uğraşlar sonucunda kendime 2011 de olsa bir MacBook Pro almayı başardım. Şimdi bu sistemde macOS High Sierra kurulu ve ben bilgisayara macOS Big Sur kurulum yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

OpenCore ile Big Sur kurulumu yapabilirsiniz muhtemelen resmî olarak desteklemiyor o model Big Sur'u. Fakat yerinizde olsam Big Sur yerine Monterey kurarım çünkü Big Sur'a göre daha stabil ve ciddi anlamda performans farkları yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şu rehberi izleyerek yapabilirsiniz.

OpenCore ile Big Sur kurulumu yapabilirsiniz muhtemelen resmî olarak desteklemiyor o model Big Sur'u. Fakat yerinizde olsam Big Sur yerine Monterey kurarım çünkü Big Sur'a göre daha stabil ve ciddi anlamda performans farkları yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

şu rehberi izleyerek yapabilirsiniz.

Tamamdır videoya baktım sizin tavsiyelerinize uyup monterey kuracağım umarım videoyu anlarım :D

Monterey kurun derim, daha stabil.
Ekran Resmi 2022-04-20 00.01.51.png

Tam aksine, 12.6 sürümüne kadar tam olarak stabil olmayacak. Keza Catalina ile Monterey arasında ciddi bir performans farkı var. Ha, Monterey'deki UI çok güzel, orası ayrı.
Her sürümde olduğu gibi Monterey'de de elbette istenilen stabilite'ye ulaşmak belli bir zaman alacaktır, fakat Monterey'in Big Sur'dan daha stabil bir sürüm olduğu her şekilde aşikâr.

@tristessehivernale hocama katılıyorum. Eğer Monterey'e geçilmediyse normalde Big Sur'u kullanmaya devam etmek kesinlikle daha mantıklı. Ancak halihazırda Monterey kullananlar için gelen güncellemeleri almak daha mantıklı. Ancak Monterey kullanılamaz mı? Kullanılır tabii ki. Sadece Monterey'in, Big Sur'dan daha stabil olduğu söyleminiz doğru değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı